Kurzemes Vārds

05:57 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Komandieri devušies uz Helsinkiem

Atsaucoties Vācijas Jūras spēku štāba ielūgumam, uz "Baltron" darba grupas sanāksmi Somijā devās Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis un Karakuģu flotiles komandieris komandkapteinis Andrejs Zvaigzne. Sanāksme sāksies šodien Helsinkos un turpināsies vēl divas dienas. Cita starpā spriedīs par Liepājā dislocētā Jūras spēku Mācību centra tālāko attīstību un Latvijas Jūras spēku līdzdalību dažādos starptautiskos militāros projektos.

Aldis Kļaviņš Mākslas dienās Ventspilī

No 15.aprīļa līdz 15.maijam Latvijā risinās tradicionālās Mākslas dienas. Ja Liepājā tām īpašas akcijas netiek rīkotas, tad Ventspilī Lieldienu noskaņā atklāja vairākas izstādes un bija sarīkojumi. Parādīt savu mākslu ar atsevišķu ekspozīciju bija aicināts arī mūsu mākslinieks, Pedagoģijas akadēmijas profesors Aldis Kļaviņš. Ventspilnieki patlaban var apskatīt viņa eļļas gleznu personālizstādi "Kailā vasara". A.Kļaviņš atzina, ka Mākslas dienas pasākumi kaimiņpilsētā noritējuši draudzīgā un patīkamā gaisotnē. Tagad profesors gatavojas vasarā doties uz Stokholmu, kur paredzēts izstādīt viņa zīmējumu ekspozīciju.

Par krievu valodas un literatūras mācīšanas aktualitātēm

7.vidusskolas jaunajā konferenču zālē notika seminārs krievu valodas un literatūras skolotājiem par mūsdienīgas valodas stundas metodēm. Krievu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja N.Zabeļina pastāstīja par mācīšanas metodikas problēmām. Pieredzē dalījās 2.vidusskolas skolotāja I.Tokmakova, G.Šestakova no 11.vidusskolas, J.Viderkere no 12.vidusskolas, arī 7.vidusskolas pedagoģes S.Anoščenkova un N.Kazakova. Ar jaunumiem literatūras un mākslas žurnālu klāstā iepazīstināja 12.vidusskolas bibliotekāre. Pasākumā piedalījās arī skolēni. 3.pamatskolas, 8.vidusskolas un 12.vidusskolas audzēkņi parādīja nelielus iestudējumus. Uzstājās zinātniski pētniecisko darbu autori. Semināra nobeigumā labākie skolotāji saņēma Goda rakstus.

Jūras elpa tuvumā

Ne tikai zaļā liepa ir Liepājas simbols, ūdens varbūt tāds ir pat lielākā mērā. Mūsu pilsēta ir ūdeņu ieskauta, un katrs liepājnieks piedzimstot iepazīstas ar vēja brāzmām un sāļo tuvās jūras klaja garšu mutē. Jūra, ūdeņi, piekrastes putni un pļavu puķes ir mākslinieces Velgas Gūtmanes pasteļglezniecības objekti, bet pēdējos gados - arī kristietības tēma. Lieldienu priekšvakarā māksliniece Vēstures un mākslas muzeja filiālē - Zvejniecības un kuģniecības muzejā atklāja personālizstādi "Jūras tuvums". Nosaukums jau pats par sevi atspoguļo, par ko stāsta Velgas Gūtmanes pēdējos desmit radošajos gados tapušie pasteļi. Tās ir Jūrmalciema, Nīcas un citu tuvējo ciemu ainavas ar vēju liektajiem kokiem, zemajām zvejnieku mājiņām, laivām, asas zāles un smilgām apaugušajām smilšu kāpām, jūras putniem, mākoņu smagajām debesīm, un šajā pieticīgajā un reizē skaistajā vienkāršībā - puķes.

Dzeja un dziesma pavasarim

Sarīkojumā "Pavasara noskaņas dzejā un mūzikā", kas notiks rīt pēcpusdienā Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā, dziesminieces Austras Pumpures izpildījumā atkal skanēs tautas dziesma. Šoreiz tai būs savdabīgs papildinājums - tā būs Visvalda Paspārņa dzejiska parodija atsevišķiem tautas dziesmu pantiem. Vēl skanēs arī viņa "Vēstules tālajai" aktiera Gunāra Kugrēna lasījumā, bet muzikālās noskaņas būs Santas Grabovskas un Valda Aivara ziņā.

Klubs "Draugs" un Latvijas trīs spožie tenori

Latvijas pieci spožākie tenori, Nacionālās operas mākslinieki Kārlis Zariņš, Jānis Sproģis, Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs īpašu popularitāti mūsu valstī ieguva pēc kompaktdiska un audiokasetes iznākšanas un neskaitāmajiem koncertiem, no kuriem viens notika arī Liepājas teātrī. Šās nedēļas nogalē, sestdien, Latviešu biedrības namā trīs jaunākie no šiem spožajiem tenoriem sniegs koncertu "Piacer d'amor", kurā skanēs galvenokārt neapolitāniešu dziesmas. Šo koncertu Liepājā rīko mūsu invalīdu kultūras klubs "Draugs", kas dibināts 1996.gada septembrī. Kopš pērnā gada novembra to vada jaunā un simpātiskā Māra Leja. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja kluba grāmatvede Valija Vite, visgrūtākais darbs esot sameklēt sponsorus. Māra īsā laikā jau pratusi sagādāt kluba biedriem jaukus brīžus, sarīkojot skaistus Ziemassvētkus "Līvas" viesnīcā, bet janvārī, kopīgi apmeklējot G.Ķirsona jauno "Lido" ēdināšanas kompleksu Rīgā. Vairāk nekā mēnesis pagāja, līdz ar Augusta Dombrovska fonda un vairāku citu sponsoru atbalstu izdevās noorganizēt šo skaisto koncertu Liepājā, kas invalīdu kluba biedriem būs par velti, bet citiem - ar divu latu ziedojumu.

Bērnu darināti mazi, mīļi nieciņi

2.bērnu bibliotēkā apskatāma Jauno tehniķu stacijas pulciņu bērnu darbi. Tie darināti dažādās tehnikās. Ir gan papīra un ādas plastikas veidojumi, gan pinumi, gan keramikas figūriņas un šūtās rotaļlietas. Kā jau pavasarī un kā jau ap Lieldienu laiku, puikas un meitenes darinājušas skaistus pītus groziņus, krāsainas keramikas oliņas, uzšuvuši mīlīgus un interesantus zaķus un vistiņas. Vieni no savdabīgākajiem darinājumiem ir figūriņas, kuras liekamas roku pirkstu galos. Tādējādi var pat teātri spēlēt. Savu vienaudžu māksla izraisīja patiesu interesi bibliotēkas apmeklētājos.

Nabokovam veltīts sarīkojums

Krievu, bet vēlāk arī angļu valodā rakstošā rakstnieka V.Nabokova 100 gadus pasaules sabiedrība svinēja pērn. Tad arī radās doma šo notikumu atzīmēt arī mūsu pilsētā. Un raugi - jau tuvojas beigām gatavošanās Nabokova literārajam vakaram, kas notiks piektdien 2.bibliotēkā. Vakara rīkošanas iniciatore ir Latvijas Universitātes studente Lāsma Ģibiete. Viņa darbu par rakstnieka daiļradi rakstīja, vēl beidzot vidusskolu. Toreiz viņas recenzente bija Ludmila Molčanova, tagadējā Skolu valdes priekšsēdētāja. Viņa šajā sarīkojumā nolasīs galveno apskatu. Bet viņas bijusī audzēkne, kas turpina interesēties par šo tēmu, parādīs materiālu izstādi, kurā būs arī tie, kas sarakstes ceļā saņemti no Pēterburgas iestādēm. V.Nabokova dzejoļus un prozas fragmentus lasīs Olga Volkova un Ludmila Nazarova.