Kurzemes Vārds

12:59 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bebrs jau bija satracināts

Līvija Leine

Turpinās dienesta izmeklēšana par notikumu Liepājas jūrmalā, kad ugunsdzēsēji, glābdami jūrā iepeldējušu bebru, to uzsvieda kādai sievietei. Pēc aģentūras LETA izplatītās informācijas, ugunsdzēsēji bijuši iereibuši, bebru spārdījuši kājām un beigu beigās uzmetuši kādai sievietei, kurai tas saplēsis ādas jaku un saskrāpējis muguru.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes priekšnieks Ļuds Jonkus LETA informācijai piekrīt tikai daļēji. Cilvēks, kas izsaucis ugunsdzēsējus, teicis, ka jāglābj kārtējais ronis. Tas notiek ik gadu. Viņš atzīst, ka ugunsdzēsēji, iebriduši jūrā, ar kājām mudinājuši zvēru iet uz krastu. Tas darīts tāpēc, ka tad, kad ugunsdzēsēji zvēriņu mēģinājuši satvert, tas vienam iekodis rokā, bet otram kājā.

Ugunsdzēsēju rīcībā nav īpaša inventāra savvaļas zvēru glābšanai. Ugunsdzēsības dienests ir valsts iestāde un var iegādāties darbam nepieciešamo aprīkojumu tikai atvēlēto līdzekļu apjomā. Taču, kā noskaidrots daļēji veiktajā dienesta izmeklēšanā, bebrs bijis aizkaitināts jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Kad dzīvnieciņš mēģinājis iznākt krastā, puikas to dzinuši atpakaļ jūrā. Ja tas nebūtu darīts, bebrs pats būtu atradis ceļu uz saldūdeni.

Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka zvēriņš sievietei uzmests nejauši. Vairāki cilvēki no pūļa, kas sapulcējies apkārt, klieguši, ka ugunsdzēsēji esot bebru savainojuši. Viens no ugunsdzēsējiem to pacēlis rokās, lai parādītu apkārtējiem, ka dzīvniekam nekas nekait. Tajā mirklī bebrs iekodis ugunsdzēsējam rokā. Viņš sāpēs un izbailēs to izmetis no rokām, dzīvnieks uzkritis sievietei, kas stāvējusi vistuvāk.

Ļuds Jonkus nepiekrīt arī sacītajam, ka visi pieci ugunsdzēsēji, kas atradušies notikuma vietā, bijuši piedzērušies. Divi no viņiem savas pārliecības dēļ vispār alkoholu nelieto, bet pārējie trīs apgalvo, ka tas esot izdomājums. Ekspertīze todien nav veikta. Notikuma norises precizēšanai šodien Liepājas brigādē ierodas izmeklētāju komisija no Rīgas.