Kurzemes Vārds

09:23 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Viens ziedošs narcišu lauks

Pēteris Jaunzems

Apbrīnojama ainava skatienam paveras tiem ceļiniekiem, kam pa Liepājas - Priekules šoseju iznāk braukt garām Gaviezes pagasta Sanderu mājām. Ceļa labajā pusē saules apspīdēts zied liels un uznākušajā siltuma vilnī vienlaikus uzplaucis narcišu lauks.

Olga Upleja, kas Sanderu saimniekam Edgaram Cīrulim palīdz aprūpēt māju un puķes, teica, ka nevarot nosēdēt istabā un dienā neskaitāmas reizes ejot pa taciņu, kas ved caur dārzu, lai atkal un atkal skatītu ziedu tūkstošu greznoto lauku.

Kaut arī smaržīgas ir tikai sniegbaltās narcises, arī citu šo puķu šķirņu ziediem piemīt vārdos neizteicams trausls cēlums. Olga Upleja "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka Sanderu saimnieki daudzu šķirņu narcises un tulpes audzējot jau vismaz 20 gadus. To esot darījusi jau Cīruļa kunga vecmāmiņa Līze un arī tagad pavasara puķēm šeit atvēlēts vismaz savs pushektārs zemes. Kad noziedēs šis lauks, pumpurus atvēršot vēl citu - vēlāku šķirņu - narcises, kas atrodas blakus tīrumā. Kādreiz pavasara ziedi no Sanderiem esot vesti pat uz plašo Krievzemi.

Šobrīd narcišu audzēšana vairāk dodot prieka nekā ienākumu. Zieds tirgū maksājot trīs, četrus santīmus, un pat tad pieprasījums tiem neesot liels. Tādēļ pa Lieldienām Edgars Cīrulis strauji saplaukušo ziedu kravu gatavojoties vest Rīgas pircējiem. Tie tomēr esot turīgāki par šejieniešiem, tāpēc varot atļauties vairāk naudiņas atvēlēt greznumam. Vēlāk Sanderu saimnieks tirgojot arī narcišu sīpolus.