Kurzemes Vārds

07:03 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzikas jaunumi

"Credo" atjauno sastāvu

Izrādās, "Līvi" nav vienīgā dzīvā un joprojām muzicējošā Liepājas rokleģenda. Izrādās, miris nevaid arī "Credo". Paredzams gan, ka grupas jaunais albums iznāks tikai 1.septembrī - datumā, kuru albumu izdošanai savulaik bija noskatījuši arī "Līvi". Šobrīd grupa "Credo " uzsākusi aktīvu koncertturneju pa Latvijas mūzikas klubiem. Mūziķi veiksmīgi atrādījušies galvaspilsētas publikai klubos "Cita opera" un "Četri balti krekli", kā arī saviem bijušajiem novadniekiem Liepājas pagaidām vienīgajā mūzikas klubā "Pablo". Tikmēr grupas jaunā dziesma "Vējā" jau labu brīdi skan Latvijas radio 1. un 2. programmā, bet pagājušajā nedēļā tika izplatīta arī Latvijas pārējās radiostacijās. Jaunās dziesmas albumam raksta gan Armands Alksnis, gan Guntis Veits. Jāatzīmē, ka grupa "Credo" atkal ir atgriezusies pie sava sen pārbaudītā un dabiski vienkāršā skanējuma. Grupas sastāvā šobrīd muzicē dziedātājs un ģitārists Guntis Veits, ģitārists Armands Alksnis, basģitārists Aivars Vīksna un bundzinieks Guntars Brečs. Darvas karoti šajā it kā piemīlīgi jaukajā atkalatgriešanās kausā piemet pagaidām vēl nesakārtotās attiecības grupas agrāko un tagadējo dalībnieku vidū: kurš tad īsti ir tiesīgs izmantot leģendāro nosaukumu "Credo"? Bet par to nākamreiz.

Ūdrītis - ASV, "The Hobos" - kopā ar Ufo

Pagājušajā nedēļā Liepāju un Latviju pāršalca baumas par liepājnieku grupas "The Hobos" līdera Rolanda Ūdra veselības stāvokli. Paldies Dieva, kā jau parasti šādos gadījumos, ar baumām nekad neko nevar zināt. Tiesa, "The Hobos" dalībnieki atcēluši visus aprīlī, maijā un jūnijā paredzētos koncertus, bet nepatiesa izrādījusies informācija, ka Ūdrītis iedzīvojies nervu sabrukumā. "The Hobos" pārstāvošās ierakstu kompānijas "Platforma Records" oficiālajā paziņojumā teikts, ka Rolands nedaudz pārpūlējies un ir pelnījis nelielu atvaļinājumu, tādēļ uz nepilniem diviem mēnešiem dodas apciemot māmiņu un brāli, kuri mīt taipus Atlantijas okeāna - ASV. Arī pārējie grupas dalībnieki "Kurzemes Vārdam" apliecināja, ka nekas traģisks nav noticis. Pēc neoficiālas informācijas gan pastāv iespēja, ka Ūdrītis varētu ierasties Latvijā, lai piedalītos starptautiskajā mūzikas forumā "Forte Riga 2000", kas notiks jūnija sākumā. Savukārt pārējie hobosi nolēmuši laiku netērēt veltīgi un gatavojas pievienoties radio "SWH" rīta zvaigznei Ufo viņa kārtējā koncertturnejā. Esot gatavs arī pirmais skaņdarbs - hokeja himna. Izrādās, ledus kaislības šopavasar ienāk arī mūzikā! Bet, atgriežoties pie "The Hobos", šā gada beigās grupas fani varētu tikt aplaimoti ar jaunu albumu, pie kura ierakstīšanas paredzēts ķerties jau vasaras beigās. Jūlijā grupai ieplānota uzstāšanās koncertturnejas "Dziesma manai paaudzei" ietvaros.

Vai Liepājā būs vēl kāds koncerts?

Nekādā gadījumā negribētu apgalvot, ka Liepājā ar popmūzikas un rokmūzikas koncertiem būtu pavisam švaki. Šis tas jau notiek. Vasarā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", ziemā - "Pablo". Bet es biju patiesi pārsteigts, Otrajās Lieldienās aizejot uz Latviešu biedrības namu, kur notika Aināra Mielava koncerts "Es nāku uz taviem smiekliem". Vispirms jau par pašu ideju mūsu trauksmainajā laikmetā. Mūziku, ko par akadēmisku nosaukt nevar nekādi, spēlēt klausītājiem, kuri sēž krēslos, kas sakārtoti rindās. Nebija tik ļoti iecienīto galdiņu, pie kuriem, laiski sēžot, var baudīt ko ēdamu vai dzeramu un šad tad arī pievērst uzmanību mūziķiem kuri, starp citu, arī spēlē. Mielava koncertā viss bija pavisam savādāk. Gluži kā teātrī. Turklāt, izņemot grupas "Tumsa" darbošanos pērnajā Teātra dienā un nesen notikušo Jura Pavītola jubilejas koncertu, pēdējo reizi Liepājas teātrī pirms nepilniem pieciem gadiem uz lielās skatuves nespēlēja neviens cits kā "Jauns mēness" ar Aināru Mielavu priekšgalā.

Jauka noskaņa, pozitīvas emocijas un laba mūzika - tā īsi var raksturot pirmdienas vakaru biedrības namā. Viss bija tā, kā tam jābūt: mūziķi spēlē, klausītāji klausās, aplaudē. Pats Mielavs atzina, ka, uzsākot šo koncertturneju, nav juties īsti pārliecināts, kas no tā visa iznāks. Tagad viņam esot skaidrs, ka tas bija un ir vajadzīgs. Koncertā skanēja ne tikai dziesmas no Mielava jaunā soloalbuma "Es nāku uz taviem smiekliem", bet arī pa kādai Imanta Kalniņa kompozīcijai un vairākas "Jauna mēness" dažādu laiku kompozīcijas, arī leģendārā "Piekūns skrien debesīs". Tādēļ atliek vienīgi cerēt, ka Liepājā šad un tad notiks vēl kāds koncerts šā vārda vistiešākajā nozīmē.

īsumā

Grupas "Tumsa" jaunais radiosingls "Lietus dārzs" ir sācis savu uzvaras gājienu par radiostaciju topiem, un vismaz Liepājā tas pagaidām novērtēts ļoti atzinīgi. Debijas nedēļā "Rietumu radio" latviešu mūzikas raidījumā "Velna ducis" grupas "Tumsa" jaunais veikums tika iebalsots augstajā 3.vietā. Domājams, ka jau tuvāko nedēļu laikā bronza tiks nomainīta pret zeltu un "Tumsas" jaunā albuma iznākšanas brīdī maija beigās "Lietus dārzs" būs topā ne tikai Liepājā.

Radiostacijās nokļuvis arī Rīgas liepājnieku "The Hobos" kārtējais radiosingls no albuma "Numbvision" - šoreiz tā ir dziesma "Feelin' Like A Hobo", kuru nosacīti var dēvēt par grupas tituldziesmu. Jāatzīmē, ka tas ir jau sestais hīts no Liepājas mūziķu debijas albuma, savukārt maija otrajā pusē klajā nāks jauns "The Hobos" singls "Midnight Lovers (Uuh-Aah)". Tā, lūk!

Vakar mūzikas klubā "Pablo" notika Mārtiņa fonda organizēts labdarības pasākums, lai iegūtu līdzekļus ar leikēmiju slimo bērnu vasaras rehabilitācijas nometnēm. Uzstājās deju grupa "Crazy", Liepājas muzikālās apvienības "Willow Farm" un "Vietu nav". Domājams, drīzumā līdzīga veida labdarības pasākums varētu notikt arī koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".

Aktuāli

No šā brīža jaunumiem svaigākais un interesantākais noteikti varētu būt grupas "Time After Time" koncertieraksts "TAT Live", kuram jau nākamnedēļ vajadzētu parādīties veikalu plauktos. Interesanti, ka ieraksts izdots ne tikai tradicionālajos audiokasetes un kompaktdiska formātos, bet arī videokasetē - režisore ir Vineta Vilistere-Lāce. Pats koncerts ierakstīts janvāra sākumā Tukuma klubā "Grands", un jāsaka, ka "Time After Time" dzīvajā skan nesalīdzināmi interesantāk nekā studijas ierakstā. "TAT Live" iekļauts ierastais grupas repertuārs koncertskanējumā, albumā atradīsit gan "Discotime", gan "Move Your Body", arī "Why Must She Treat You So Bad ", "I Feel Good" un citas.