Kurzemes Vārds

03:32 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kurzemi sāks rekonstruēt pēc zemes privatizācijas

Sarmīte Pujēna

Tirdzniecības nama "Kurzeme" jaunie īpašnieki - Norvēģijas firmas meitasuzņēmums SIA "BRE Liepāja" lielveikala rekonstrukciju uzsāks tikai pēc zemes privatizācijas, ziņo LETA. SIA " BRE Liepāja" direktors Viktors Zālītis sacījis, ka patlaban izstrādājot veikala rekonstrukcijas projektu.

Bijusī lielveikala īpašniece - firma "Skonto" joprojām pilnībā nav atbrīvojusi kopš pagājušās vasaras slēgtās veikala telpas. "Kurzemē" joprojām atrodas firmai piederošais inventārs, grāmatvedības dokumenti, ēdnīcas iekārtas un trauki, bet noliktavā - neizpārdotās preces. Vairākkārt noteikts telpu atbrīvošanas un atslēgu nodošanas pēdējais termiņš, taču pagaidām viss paliek pa vecam.

Kā zināms, 19.janvārī "BRE Liepāja" zemesgrāmatā reģistrēja savu īpašumu Liepājā - tirdzniecības namu "Kurzeme". Pēc reģistrācijas nākamais uzdevums ir privatizēt zemi, uz kuras atrodas veikals. "Kurzemi" plāno izveidot par mūsdienīgu tirdzniecības namu. Norvēģijas koncerns "BRE" līdzīgu veikalu atvēris Rīgā, moderns tirdzniecības nams ekspluatācijā tuvākajā laikā tiks nodots Talsos.

"Kurzemes" pirkšanas un pārdošanas līgums starp "Skonto" meitasuzņēmumu - SIA "Tirdzniecības nams Kurzeme" un Norvēģijas koncerna "BRE" meitasuzņēmumu - SIA "BRE Liepāja" tika parakstīts 1998.gada martā, tomēr "BRE Liepāja" nopirkto ēku uzreiz nevarēja iegūt īpašumā, jo tā bija apgrūtināta ar dažādām parādsaistībām. Sākumā ēkas pārņemšanu traucēja parādi bankās, bet pēc tam nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam.