Kurzemes Vārds

05:04 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunais alus būs maijā

Daiga Mikuļska

Jau informējām, ka firma "Griģis un Co" Liepājā ceļ jaunu alus darītavu. Tās nosaukums, ko izvēlējās konkursa kārtībā, ir "Līvu alus darītava". Pēdējos desmit gados mūsu pilsētā tā ir lielākā pārtikas rūpniecības ražotne, kas uzcelta no jauna. Kā pastāstīja alus darītavas īpašnieks Andris Griģis, jau maija beigās pircēji varēs iegādāties četru šķirņu gaišo alu. Izgatavotas jau etiķetes ar to nosaukumiem. Pirmo izmēģinājuma brūvējumu varēs nogaršot aprīļa beigās.

Šobrīd telpās gandrīz pabeigta apdare. Jau uzstādīts apmēram 80 procentu iekārtas, kas nepieciešama alus ražošanai. Vienā reizē varēs vārīt 6 tonnas alus. Lielajās cisternās ārpus ražotnes sienām alus rūgs un tiks uzglabāts 14 dienas. Iegādātas izejvielas, kuras izmantos alus gatavošanai: iesals, apiņi, raugs. Tā kā ļoti svarīga ir ūdens kvalitāte, izmantos netālu no alus darītavas esošās 347 metrus dziļās akas ūdeni, ko vēl tīrīs ar īpašiem filtriem. No akas ņems ūdeni, kas vēlāk pārtaps gan gāzētā, gan negāzētā minerālūdenī. Arī to pircējiem piedāvās "Līvu alus darītava".

Jaunajā ražotnē strādās trīs aldari, kuri visus alus vārīšanas noslēpumus apguvuši pie poļu kolēģiem. Kad ražošanas process būs nostabilizēts, plānots mācīt vēl divus aldarus. A.Griģis informēja, ka jaunās alus darītavas kadri jau nokomplektēti. Šonedēļ plāno sākt labiekārtot apkārtni un asfaltēt piebraucamo ceļu. Tā kā "Līvu alus darītavas" jaunajā ēkā atradīsies arī ekspedīcija un realizācijas daļa, domāts par to, lai pircējiem būtu ērti piebraukt, novietot savas automašīnas un saņemt preci.