Kurzemes Vārds

01:38 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Katrs pats ir labākais vērtētājs

Tuvojas nobeigumam divdesmitā gadsimta dažādu nozaru nozīmīgāko liepājnieku apkopojumu publicēšana. Šodien varat iepazīties ar tautsaimniekiem, un tad paliks vairs tikai mūziķi.

Es negribu kārtējo reizi skaidrot principus, pēc kādiem mēs izvēlamies savus variantus māksliniekiem, ārstiem, literātiem, skolotājiem, politiķiem, sportistiem, popmūziķiem, aktieriem, tāpat arī negribu atgādināt, ka mēs nepretendējam uz absolūto patiesību. Ja kāds šajā divdesmitniekā vēlas redzēt citu pārstāvi, tad viņam acīmredzot taisnība, tāpat kā tam, kas vēlas redzēt vēl citu. Jo - cik cilvēku, tik uzskatu un būtu aplami tos uzspiest citiem.

Tas pats attiecas uz divdesmitā gadsimta desmitgažu apkopojumiem, kuriem jau esam tikuši pāri pusei un sasnieguši laikus, kurus atceras arvien vairāk cilvēku, tāpēc arī šos posmus izvērtēt ir visnepateicīgāk. Piemēram, ja kombināta "Lauma" uzbūvēšana vienam ir pilsētas rūpniecības attīstība, tad citam - sveša darbaspēka ieplūšana no malu malām. Bet "Sarkanā metalurga" direktors Nikolajs Golodovs vieniem saistās ar šās rūpniecības nozares modernizēšanu, kamēr citiem - ar direktora krasi interfrontiskiem uzskatiem Atmodas laikā.

Tāpēc arī mēs, gan izvēloties katras nozares, mūsuprāt, nozīmīgākos liepājniekus, gan ieskatoties divdesmitā gadsimta desmitgadēs, nepievēršam īpašu uzmanību ideoloģijai, bet rādām tos cilvēkus, kuri daudz darījuši Liepājas labā, un tos notikumus, kuri tajā laikā saistīja uzmanību. Ja attiecīgajā desmitgadē ļoti plaši notika Liepājas aizstāvēšanai veltīti sarīkojumi un Ļeņina piemineklis pacēlās pilsētas pašā centrā, tad būtu aplami tagad izlikties, ka nekas tāds nav bijis. Tāpēc lāgā nesaprotu tos, kuri mums pārmet, ka neakcentējam to, ko vajag.

Manuprāt, beigušies tie laiki, kad, kā saka, smadzenes mēģināja iegrozīt vienā virzienā, un ļoti negribētu to atsākt - tikai citā virzienā. pareizāk droši vien tomēr būtu palikt pie tā, ka katrs pats ir labākais vērtētājs, bet laikraksts tikai rada izvēles iespējas.

Andžils Remess