Kurzemes Vārds

05:19 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dejotāji sarīko svētkus

Anda Pūce

Vakar vairāk nekā desmit Liepājas bērnu un jauniešu deju kolektīvi devās svinīgā un jautrā gājienā no Latviešu biedrības nama uz koncertdārzu "Pūt, vējiņi!", lai piedalītos Deju svētku koncertā. To sarīkoja deju kolektīvu vadītājas Liepājas dejotāju virsvadītājas Ingas Papirtes vadībā.

Kā pastāstīja Bērnu un jauniešu centra speciāliste Mārīte Tarziera, svētku rīkošana bijusi pašu deju kolektīvu vadītāju iniciatīva. "Viņas ļoti enerģiski un radoši strādāja, lai šāds koncerts notiktu, mēs tikai mazliet piepalīdzējām," sacīja M.Tarziera. Koncertā dejotāji izpildīja Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem gatavoto repertuāru, ko jūnija beigās rādīs Rīgā. Mārīte Tarziera neslēpa, ka viens no iemesliem, kādēļ rīkoti Deju svētki Liepājā, bijis arī tas, lai kaut nedaudz mazinātu mājās palicēju rūgtumu. "Visi mūsu kolektīvi ir ļoti labi, tikai estrāde Rīgā ir tikpat maziņa, cik tā bija pirms trīsdesmit gadiem," ar nožēlu teica M.Tarziera.

Koncertā savu prasmi dejot rādīja Ingas Papirtes vadītie Bērnu un jauniešu centra dejotāji, Valdas Grīnfeldes vadugunieši, Ilzes Jurgilevičas mazulīši no bērnudārza "Margrietiņa" un 5.vidusskolas dejotāji, 8.vidusskolas dejotāji Vinetas Eglienas vadībā, 31.arodskolas deju kolektīvs, ko vada Dzidra Raboviča, Latviešu biedrības nama deju kolektīvs "Krustiņi" Intas Āboliņas vadībā, Intas Buces un Baibas Demiteres vadītie 15.vidusskolas dejotāji un estētikas skolas "Varavīksne" deju kolektīvi ar savām vadītājām Irinu Luiku un Ilzi Koziku. Inga Papirte uzsvēra, ka svētkos piedalīties aicināti visi - gan lielo Deju svētku dalībnieki, gan mājās palicēji, tādēļ koncerts, apvienojoties visiem Liepājas kolektīviem, izdevies vērienīgs.

Rīt dejotāji kopā ar kolektīvu vadītājām un vecākiem dosies tradicionālajā pārgājienā gar jūras krastu uz Bernātiem, kur notiks sporta un veiklības sacensības.