Kurzemes Vārds

06:10 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Par rajona zemnieku stūresvīru kļūst Nikolajs Pušņickis

Pēteris Jaunzems

Vakar notika Zemnieku federācijas Liepājas nodaļas valdes sēde. Tur izskatīja jautājumu par priekšsēdētājas Anitas Peludes demisiju. Savu lūgumu atbrīvot no vadītājas pienākumiem viņa pamatoja ar lielo noslogotību piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības "Nadziņi 1" darbā. Faktiski Anita Pelude savu solījumu ir izpildījusi, jo LZF nodaļas valdes priekšgalā bija apsolījusi nostrādāt vienu gadu. Nu tas ir pagājis. Šajā laikposmā tomēr neesot izdevies realizēt visas ieceres, tādēļ no posteņa atsakoties ar smagu sirdi. No valdes viņa neaizejot un, cik atļaušot iespējas, turpināšot strādāt tajā. Arī nodomus par krājaizdevu sabiedrības izveidošanu vajagot piepildīt.

Līdz šim strādāt ļoti traucējis finansu trūkums un domas par to, ka atkal un atkal sabiedrisko pienākumu veikšanā jāiegulda saimniecības attīstīšanai tik nepieciešamie personīgie līdzekļi, esot Anitā jau izsaukuši alerģiju. Cik ilgi tā var strādāt, ja daudzas pagastu pašvaldības savām zemnieku biedrībām nesniedz nekādu atbalstu, bet daudzviet tās vispār nav nodibinātas?

Ar šādu pašu jautājumu priekšsēdētājas pilnvaras pārņēma viņas līdzšinējais vietnieks, grobiņnieks Nikolajs Pušņickis. Arī viņš deva piekrišanu strādāt tikai gadu. Ja nodaļai nebūs Rajona padomes un tās priekšsēdētāja atbalsta, enerģiskais grobiņnieks atteikšoties no šiem pienākumiem, jo tāpat nespējot uzņemties sponsorēt rajona lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju ar savas nelielās zemnieku saimniecības palīdzību. Cerību kaut ko uzlabot, viņaprāt, kļūstot ar katru gadu mazāk, jo zemnieki sašaurinot ražošanas apjomus, bet valdībā to izliekas neredzam. Arī Nikolaja Pušņicka Zemnieku federācijas kongresā paustie priekšlikumi par to, ka nepieciešams sekmēt kooperāciju un veidot katrā pagastā zemnieku biedrības, lai lauku apsaimniekotāju prasības būtu saskaņotas, neesot raduši atbalstu.

Tomēr neraugoties uz pesimistisko sarunas noskaņu, LZF nodaļas valde vēl nedomā padoties liktenim. Zemnieku organizācijai ir jāpastāv, jo tā vienīgā spēj apvienot ekonomisko apstākļu pagalam nospiesto lauku apsaimniekotāju spēkus. Jau šodien tās pārstāvji tiksies ar zemkopības ministru Ati Slakteri, ar kuru plāno apspriest vitāli aktuālas un zemniekiem samilzušas problēmas, kā arī izvirzīt virkni prasību, lai nodrošinātu mazo un vidējo zemnieku saimniecību pastāvēšanu laukos un nepieļautu kļūdainu lēmumu pieņemšanu, kam pēc valdes locekļu domām var būt neatgriezeniskas sekas.