Kurzemes Vārds

04:04 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Četri liepājnieki saņem starptautisku sertifikātu teātra vadībā

Šodien Rīgas Latviešu biedrībā notiek Latvijas Jaunā teātra institūta rīkots svinīgs sarīkojums un reizē arī noslēguma seminārs "Mārketings un komercaktivitātes teātrī". Līdz ar to tiek pielikts punkts sešu semināru ciklam teātra mārketingā un menedžmentā, kuru Latvijas profesionālo teātru direktoriem un galvenajiem administratoriem no 1999.gada līdz 2001.gadam organizēja Nīderlandes Teātru un koncertzāļu direktoru asociācija sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un Kultūras ministriju. Šo projektu finansiāli atbalstīja arī Kultūrkapitāla fonds un Sorosa fonds "Latvija". Viens no pēdējiem izbraukuma semināriem pērnā gada nogalē notika arī Liepājā. Šajā starptautiskajā seminārā zināšanas apguva arī četri liepājnieki: Liepājas teātra direktore Maruta Pāvelsone un reklāmas daļas vadītāja Ilga Erba, teātra "Mūris" direktors Mārtiņš Vilsons un Ceļojošā leļļu teātra direktors Pēteris Trups. Noslēguma seminārā Rīgas Latviešu biedrības namā ar lekciju uzstājas Maikls Kvains, un tas, savukārt, iekļaujas Britu nedēļas pasākumos Rīgā. Šovakar pulksten 18 visi semināra dalībnieki, tostarp liepājnieki, saņems semināra beigšanas dokumentu - starptautisku sertifikātu, kam sekos vīns un sarunas neformālā gaisotnē.

Sniegs valodas zināšanas Brazīlijas latviešiem

Pilsētas domes pastāvīgā Sociālo lietu, izglītības, veselības un sabiedriskās kārtības komiteja savā sēdē atbalstīja Brazīlijas latviešu draugu fonda lūgumu sniegt finansiālo atbalstu projektam "Latviešu valodas apguve Brazīlijā". Tomēr par pabalsta piešķiršanu 50 latu apmērā vēl lems Finansu komiteja. Kā zināms fonda līdzdibinātāja ir Pedagoģijas akadēmijas lektore, māksliniece Nora Vilmane, kura jau ne reizi vien apmeklējusi šo tālo Latīņamerikas valsti un organizējusi pētniecisko ekspedīciju par latviešu diasporu Brazīlijā. Pēc tam tapušas divas izstādes. Tagadējā projekta dalībnieku vidū ir Liepājas skolās strādājošie latviešu valodas un literatūras skolotāji, kuri no 20.jūnija līdz 20.augustam nolēmuši doties uz Nova Odesu un palīdzēt latviešu izceļotāju pēctečiem uzlabot latviešu valodas zināšanas.

Trīspadsmit labākie matemātiķi

Atklātā matemātikas olimpiādē, kas notika Rīgā, starp apmēram 4000 piekto līdz divpadsmito klašu labākajiem Latvijas matemātiķiem piedalījās arī 42 liepājnieki. Tagad darbi ir izlaboti, un mūsu pilsētas matemātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājs Dainis Mihailovs ir uzzinājis, ka apbalvoto vidū ir trīspadsmit mūsu skolēni. Salīdzināšanai - pagājušajā gadā bija trīs. Tātad katrs trešais olimpietis ir ieguvis atzinību. Uz apbalvošanu dosies seši 1.vidusskolas, četri 12.vidusskolas, divi 10.vidusskolas un viens 2. vidusskolas matemātiķis.

Uz konkursu Itālijā dodas Mākslas koledžas audzēkņi

No 23.maija līdz 27.maijam Itālijā notiks Eiropas liceju parlamenta rīkotais kongress, kura ietvaros notiks jauno juveliermākslinieku konkurss. Tajā trešo reizi piedalīsies arī Liepājas Lietišķās mākslas koledžas audzēkņi. Mūsu koledža ir vienīgā Baltijas valstīs, kas kopš 1996.gada ir Eiropas liceju parlamenta partnerskola. Katru gadu konkurss notiek citā valstī, bet šogad 9. kongress risināsies Areco pilsētā, kas atrodas saulainās Itālijas Toskānas reģionā. Ar Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu (500 lati) šoreiz uz Itāliju dosies trīs cilvēki: Metālmākslas nodaļas 5.kursa audzēknis Kaspars Millers un no 2.kursa - Ilze Ķībure, bet viņus pavadīs koledžas direktora vietniece Sanda Liepiņa. Starp citu Kaspars konkursā piedalīsies jau trešo gadu pēc kārtas, 1999.gadā Vācijā viņš ar savām rotām izcīnīja 1.vietu, bet pērn Spānijā kopā ar viņu konkursā startējā arī Mārtiņš Ķirsis. Sandas Liepiņas uzdevums Itālijā būs prezentēt mūsu Lietišķās mākslas koledžu un Liepājas pilsētu kopumā.

Jaunatnes lietu komisijai būs nolikums

Deputāti akceptējuši Jaunatnes lietu komisijas nolikuma projektu. Jaunatnes lietu komisija izveidota 5.aprīlī. No 11 komisijas locekļiem desmit ir jaunieši no dažādām mācību iestādēm un nevalstiskām organizācijām. Neilgajā darbības laikā komisija jau paguvusi atbalstīt naudas piešķiršanu diviem jauniešu projektiem: skolēnu mācību firmām un Liepājas starpskolu laikrakstam "Seja".

Latvijas Neredzīgo biedrībai - 75

Latvijas Neredzīgo biedrībai šogad aprit 75 gadi. Šo gadadienu atzīmēs arī tās Liepājas teritoriālā organizācija. Tāpēc 8.jūnijā Latviešu biedrības namā paredzēts sarīkot speciālu svinīgu pasākumu. Lai to varētu organizēt, Sociālo lietu, izglītības, veselības un sabiedriskās kārtības komiteja nolēmusi Latvijas Neredzīgo biedrības reģionālajai organizācijai piešķirt 200 latu. Paredzams, ka uz svinībām ieradīsies ap 250 cilvēku.

Sievietes Latvijā laiku gaitā

Liepājā un tās rajonā netrūkst sieviešu, kas daudz domā un dara, lai sieviešu problēmas mūsu valstī kļūtu vieglāk risināmas un pašām dzīve interesantāka. Ne mazums ir nodibinātas dažādas nevalstiskās organizācijas un sieviešu klubi, kuros reāli strādā pie šo problēmu risināšanas, sieviešu izglītošanas un tiesību aizsardzības. Gatavojoties pilsētas 800 gadu jubilejai, rīdzinieces pie sevis uz konferenci "Sievietes Latvijā laiku gaitā" aicina sievietes no visas Latvijas. Tā notiks 27. un 28.jūlijā un konferences mērķis ir radīt reāli darbojošos sieviešu sadarbības tīklu Latvijā. Plānots, ka uz konferenci ieradīsies arī sieviešu organizāciju pārstāves no citām valstīm. Mūsu pilsētas un rajona sievietes var pieteikties, saņemt dalībnieku anketas, kā arī iepazīties ar konferences programmu pie sieviešu kluba "Paritāte" prezidentes Anitas Mežinskas (mobilais tālrunis 9293669). Darbs norisināsies astoņās darba grupās. Svarīgi zināt, ka konference ir bez dalības maksas, turklāt būs iespējams iekārtoties arī naktsmītnēs 5. Medicīnas skolā.