Kurzemes Vārds

03:07 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Līderu duelis situāciju nemaina

A.Rītiņš

Latvijas futbola meistarsacīkšu 1.riņķa pēdējā kārtā Rīgā tikās komandas, kuras vienīgās vēl nebija zaudējušas nevienu punktu - "Liepājas metalurgs" un "Skonto", spēle beidzās neizšķirti 1:1 un tādējādi divvadība turpinās.

"Liepājas metalurgs": Spole, Atmanāvičs, Solovjovs (Šelests), Zirnis, Draguns, Zencovs, Pavļenko, Fedotovs (Kalns, Soloņicins), Skobļakovs, Dobrecovs, Katasonovs.

77. min - 0:1, 79. min. Pavļenko (11 m) - 1:1.

Komandas šajā mēnesī jau divas reizes bija tikušās Latvijas kausa izcīņā, tāpēc labi zināja, ko katra prot, un spēles lielākā daļa aizritēja, pretiniekiem darbojoties uzmanīgi, piesardzīgi, bez atmiņā paliekošiem vārtu momentiem.

Spēles gaita mainījās pēc tam, kad 2.puslaika ievadījumā otro dzelteno kartiņu saņēma Zencovs un mūsējie palika desmit cilvēku sastāvā. "Skonto" tūlīt palielināja apgriezienus un iespieda metalurgus viņu laukuma pusē, taču vārtus pa īstam apdraudēja tikai pēc neviena netraucētā Miholapa sitiena no soda laukuma vidus, kad mūsējiem par laimi bumba lidoja garām.

Rīdzinieki turpināja spiedienu, standartsituāciju izspēles brīžos uzbrukumos iesaistījās arī bijušais metalurgu spēlētājs Zakreševskis, un pēc soda sitiena viņš ar galvu raidīja bumbu liepājnieku vārtos. Taču pēc divām minūtēm mājinieki savā soda laukumā neatļauti kavēja Katasonovu, un Aleksandrs Pavļenko ar 11 m soda sitienu rezultātu izlīdzināja.

Spēles beigās mūsējiem nācās pamatīgi panervozēt, jo "Skonto" uzbruka izmisīgi, vārtu stūros raidītās bumbas divas reizes izvilka Spole un "Liepājas metalurgs" nosargāja neizšķirtu iznākumu.

Šajā kārtā PFK/"Daugava" ar 4:0 sagrāva "Liepājas metalurga" nākamo pretinieku (26.maijā Liepājā) - FK "Rīga", bet vadošās grupas otrais pāris - FK "Ventspils" un "Dinaburga" - arī cīnījās neizšķirti, tikai 2:2.

1. "Skonto" 7 18-4 19

2. "Liepājas metalurgs" 7 15-3 19

3. "Dinaburga" 7 13-6 13

4. FK "Ventspils" 7 12-8 13

5. PFK/"Daugava" 7 8-12 9

6. FK "Valmiera" 6 5-11 3

7. FK "Rīga" 7 3-16 1

8. "Stalkers" 6 1-15 1

Var tikai piekrist "Liepājas metalurga" galvenā trenera Anatolija Šelesta teiktajam pirms spēles ar "Skonto", ka viss izšķirsies ne jau šajā reizē, taču jāšaubās par viņa tālāk teikto, ka izšķiršanās būs pārējās trīs spēles starp liepājniekiem un "Skonto". Jo 1.riņķis apstiprināja jau pirms meistarsacīkstēm prognozēto, ka vadošo komandu spēku samēri izlīdzinājušies un par augstām vietām cīnīsies četras komandas - "Skonto", "Liepājas metalurgs", "Dinaburga" un FK "Ventspils". Un nebūtu netaisnīgi, ja pēc pirmā riņķa šīs komandas sarindotos jebkurā citā secībā.

Televizoru ekrānos varējām pārliecināties, cik līdzīgi risinājās "Skonto" spēles savā laukumā ar ventspilniekiem un daugavpiliešiem, bet paši savām acīm redzējām, cik grūti "Liepājas metalurgam" savā laukumā nāca uzvaras pret šīm abām komandām. Tāpēc arī līderu duetu aizbēgšana no sekotājiem sešu punktu attālumā vēl nenozīmē, ka par zelta medaļām cīnīsies tikai tabulas pirmais pāris, bet otrajam pārim atliks vien izšķirt bronzas medaļu likteni.