Kurzemes Vārds

02:27 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kāvušies pie koncertdārza un atpūtušies ar cirvjiem rokās

Gundars Matīss

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē nedēļas nogali raksturoja kā visai mierīgu, ja neskaita dažus smagākus Krimināllikuma pārkāpumus. Taču sīkākas ziņas kārtību sargājošajā iestādē solīja sniegt šodien. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes darbiniekus sestdien izsaukuši uz Turaidas ielu 1, kur dedzis šķūnītis. Bet vakar pirms pulksten 12 Zirņu ielā pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ aizdegusies neapdzīvota divstāvu māja. Liesmas plosījušās 100 kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaimi izdevies likvidēt.

Kā jau bija gaidāms, visai daudz darba nedēļas nogalē festivāla "Mēs - liepājnieki" laikā bija Pašvaldības policijai. 18.maija vakarā ap pulksten 19.30 koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" par kautiņa izraisīšanu kārtības sargi aizturējuši 1983.gadā dzimušo Mārtiņu P. un 1980.gadā dzimušo Guntaru S., kurus nogādāja Pašvaldības policijas dežūrdaļā Lielā ielā 3. Puiši apgalvoja, ka nav bijuši dūru cīņu iniciatori, bet tikai atbildējuši uz kāda nepazīstama jaunieša sitienu. Policijas preses dienests informēja, ka kāvušās arī daiļā dzimuma pārstāves. Pulksten 22.30 pie Glābšanas stacijas kārtībniekiem nācies aizturēt 1984.gadā dzimušo Tatjanu K. un 1983.gadā dzimušo Kristianu T. Viņas vainoja kādas vienaudzes fiziskā ietekmēšanā. Kopumā piektdien Pašvaldības policijas dežūrdaļā saņemti 49 izsaukumi, bet atskurbtuvē ievietoti 10 liepājnieki un un pilsētas viesi. No aizturētajiem 3 bijušas sievietes.

Sestdien visai savdabīgi atpūtās vairāki liepājnieki, kas bija nolēmuši izklaidēties ar cirvjiem rokās. Pēc pulksten 11 Kaiju un Kroņu ielas krustojumā pie kādas neapdzīvotas mājas kārtībnieki notvēruši 1955.gadā dzimušo Anatoliju Ņ. un 1965.gadā dzimušo Daini M. Vīrieši ar cirvi skaldījuši elektrosadales skapi. Abus brašuļus nogādāja valsts policijas dežūrdaļā. Bet vakarpusē policisti Krūmu ielā 49 aizturējuši ar cirvi bruņotu rīdzinieku. Galvaspilsētā, Dž.Dudajeva ielā 4 pierakstītais Dmitrijs V. bija ieradies Liepājā, lai saskaldītu kāda dzīvokļa ārdurvis.

Pēcpusdienā neatliekamu darīšanu kārtošanu Lielās ielas 1.nama kāpņu telpā nācies pārtraukt 1953.gadā dzimušajam Zinuram M. Policisti paskaidrojuši, ka piemēslot svešas mājas nav ētiski. Nopietnāks pamats satraukumam radies ap pulksten 15.30, jo netālu no Glābšanas stacijas tika atrasts miris cilvēks. Nāves cēloni noskaidro tiesu medicīnas eksperti. Bet pēc pulksten 20 uz aizdomu pamata par 12 gadus vecas meitenes izvarošanu Tirgus ielā 53 policisti aizturēja 1958.gadā dzimušo Daini K., kuru nogādāja valsts policijas dežūrdaļā.

Sestdienas vakarā pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!" Pašvaldības policija aizturējusi trīs personas. Dežūrdaļā nogādāja 1958.gadā dzimušo Rolandu F., kas bija uzrāpies uz skatuves un traucēja mūziķu uzstāšanos. Ap pusnakti par kautiņa izraisīšanu kārtībnieki aizturēja 1985.gadā dzimušo Mariusu M. un 1982.gadā dzimušo Artjomu P. Naktī no sestdienas uz svētdienu atskurbtuvē piespiedu atpūta bijusi nepieciešama 8 iereibušiem vīriešiem.