Kurzemes Vārds

09:10 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sākas tīklu skalošana

"Liepājas ūdens" informē pilsētas iedzīvotājus, ka tiek uzsākta ūdensapgādes tīklu skalošana. Tas ir vēl viens solis, lai uzlabotu dzeramā ūdens kvalitāti. Pirmais lielais solis tika sperts, uzbūvējot ūdens bioloģiskās atdzelžošanas un dezinfekcijas iekārtas. Tās nodrošina dzeramā ūdens attīrīšanu saskaņā ar Eiropas savienības standartiem. Ūdens kvalitāte ir uzlabojusies. Par to liecina laboratorijas veiktās analīzes un arī iedzīvotāju atsauksmes. Taču vēl arvien daļa patērētāju saņem ūdeni, kas ceļā līdz krānam savu labo kvalitāti ir zaudējis. Iemesls tam ir neapmierinošs ūdensapgādes cauruļvadu tehniskais stāvoklis, gan ārējos, gan iekšējos cauruļvados ir uzkrājušies dažādi piesārņojumi.

SIA "Liepājas ūdens" ir iegādājies speciālu aprīkojumu, apguvis apmācības programmu, izstrādājis plānu, lai uzsāktu ūdens apgādes ielu tīklu skalošanu. Rajonos, kuros tā notiks, būs problēmas ar ūdens apgādi. "Liepājas ūdens" centīsies izmantot iespēju piegādāt ūdeni ar apvedcauruļu vadu palīdzību, taču būs rajoni, kuros skalošanas laikā ūdens padeve tiks pārtraukta. Arī pēc izskalošanas un ūdens padeves atjaunošanas sākuma periodā, kamēr sistēmas darbība atjaunosies normālā režīmā, ūdens var būt duļķains, bet ne kaitīgs veselībai.

Diemžēl minētie skalošanas darbi neattiecas uz ēku iekšējiem ūdensapgādes tīkliem, tādēļ ne visiem būs iespēja saņemt dzeramo ūdeni uzlabotā kvalitātē, kuru var nodrošināt SIA "Liepājas ūdens". Mēs lūdzam un aicinām visus māju īpašniekus meklēt iespēju, lai sakārtotu ēku iekšējos tīklus, kas nodrošinātu visus patērētājus ar kvalitatīvu ūdeni.

Tīklu skalošanu sāks M.Ķempes ielas rajonā. No 21.maija līdz 31.jūlijam šajā rajonā iespējami ūdens padeves pārtraukumi, kā arī nevienmērīgs padeves režīms. Ūdensvada tīklu skalošana notiks pa posmiem, un pirms darbu uzsākšanas savlaicīgi tiks brīdināti to māju iedzīvotāji, kurās paredzēts noslēgt ūdeni. "Liepājas ūdens" sniegs iedzīvotājiem regulāru informāciju par tīklu skalošanas grafiku ar laikrakstu un radio starpniecību. Uzņēmuma darbinieki atvainojas pilsētas iedzīvotājiem par neērtībām un lūdz visus būs pacietīgiem un saprotošiem.

Ilga Erba, SIA "Liepājas ūdens" sabiedrisko attiecību speciāliste