Kurzemes Vārds

23:44 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Studenti aicina iepazīt Liepāju

Tādu iespēju - katru dienu doties ekskursijā pa pilsētu - šobrīd piedāvā tikai Liepājā. Nekur citur Latvijā to nedara. Ideja par to, ka studenti katru dienu noteiktā laikā (pulksten 14) noteiktā vietā (Rožu laukumā) varētu gaidīt potenciālos gribētājus apskatīt pilsētu, laikam pieder Krišum Zaķim, bet to dzīvē īsteno Maija Ernstsone un Līga Engelmane ar vēl dažiem domubiedriem no Pedagoģijas akadēmijas tūrisma menedžmenta un gidu specialitātes, šādā veidā atstrādādami arī savu mācību praksi.

Rožu laukumā sastapt studentu ar Liepājas karodziņu rokā patiešām var ik dienas - jau kopš 12.maijā, un tā būs līdz augusta beigām. Taču, ja pēc 15-20 minūtēm kaut vai viens potenciālais tūrists nepiesakās, students dodas savās darīšanās. Maija stāsta, ka dažkārt cilvēki vēlas ekskursiju citā laikā, tad viņi vienojas. Dažkārt kāds pienāk, lai sarunātu pastaigu uz citu dienu. Vispār interesenti ir, bet "varētu būt vairāk", piebilst Maija.

Ekskursija ir apmēram divas stundas gara, un maršruts, ja klientam nav citu vēlmju, parasti ir šāds: Sv.Trīsvienības baznīca un Liepājas apskate no augšas, Bāriņu, Baznīcas, Kungu iela, Sv.Annas baznīca, Sv.Jāzepa katedrāle, Peldu iela, Jūrmalas parks, Kūrmājas prospekts. Ekskursija beidzas pie viesnīcas "Amrita", un tur tūristus gaida neliels pārsteigums.

Arhitekti dod priekšroku pašmāju projektam

1.jūlijā beigsies Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes administratīvā kompleksa projektu konkursa sabiedriskā apspriešana (tie apskatāmi Pilsētas domes vestibilā). Lai kādi būs rezultāti, pasūtītājam piederēs noteicošais vārds, kuru no konkursā iesniegtajiem trim projektiem - SIA "Tugalev LTV", VU "Assets" un G.Vīksnas biroja kopdarbs vai SIA "Ozola, Bula un partneri" - realizēt dzīvē. Visus trīs projektus savā profesionālajā vidē izvērtēja arī Liepājas arhitekti un būvnieki. Par pieņemamāko atzīts G.Vīksnas biroja un firmas "Assets" veidotais projekts, jo tajā ņemts vērā arī konteksts - tas, ka būve iekļausies Liepājas panorāmā, ka tā atradīsies vecpilsētā (adrese - Bāriņu iela 3). Abi pārējie projekti, pēc arhitektu domām, ir pagājušā gadsimta līmenī. Būves apjomi ir milzīgi - apmēram 15 000 kvadrātmetru, tāpēc neviens no projektu autoriem nav varējis iekļauties pasūtītāja piedāvātajā finansējumā. Arhitekti arī kritizēja sarežģīto konkursa nolikumu, to izlasījuši, daudzi potenciālie konkursa dalībnieki atteikušies no tālākas līdzdalības (sākotnējais pretendentu skaits - 21). U.Pīlēns uzskata, ka šāda apjoma būvei vispirms būtu jārīko ideju un tikai pēc tam funkcionālā risinājuma konkurss.

Rožu laukumā atkal rosība

Pilsētas centrā - Rožu laukumā šonedēļ atkal sākusies rosība. Labiekārtošanas sabiedrības vīri turpina pērn uzsākto rekonstrukciju. Kā pastāstīja uzņēmuma direktors A.Leinis, plānots izbūvēt "AKA biroja" projektā paredzēto atbalsta sienu ap centrālo rundāli un pabeigt gājēju celiņu iekārtošanu. Līdz ar šiem darbiem laukuma rekonstrukcijas pirmā kārta būs galā. Pēc rekonstrukcijas izmainīsies gājēju plūsma - tradicionālās izejas iepretī Latviešu biedrības namam vietā būs gājēju celiņš Zivju ielas virzienā. Pēc projekta autoru veiktās izpētes šāds risinājums atzīts par lietderīgāku.

Disidentiskajā grāmatā arī trīs liepājnieku darbi

Rīgā notika apgāda "Vieda" izsludinātā domrakstu konkursa "Ceļš uz jauno pasauli jeb Īstens nacionālisms un patiesa kultūra - latviešu tautas izdzīvošanas un attīstības vienīgais garants" uzvarētāju apbalvošana un grāmatas "Nevienam mēs Latviju nedodam!" atvēršanas svētki. Izdevumā apkopoti 72 konkursa darbi, arī trīs liepājnieku - Viktora Birzes (viņš arī laureāts), Ilzes Smiltnieces un Janas Altenbergas. Tā kā konkursā piedalījās jaunieši no visas Latvijas, tad grāmata vērtējama kā unikāls laikmeta dokuments, kas sniedz analītisku šīsdienas situācijas atspoguļojumu. Savas disidentiskās ievirzes dēļ konkurss sabiedrībā izraisīja dažādu reakciju - skaļu nosodījumu no krievu preses, Krievijas Ārlietu ministrijas, atsevišķu Latvijas valsts institūciju puses. Avīze "Čas" pat iesniedza sūdzību prokuratūrā, tomēr Satversmes aizsardzības birojs, izskatot šo sūdzību, atzina, ka konkurss nekurina nacionālo naidu, demokrātiskā valstī katrs var brīvi paust savu viedokli. Tagad grāmatu var iegādāties arī Liepājas grāmatnīcās.

Gatavojas Baltijas jūras Piekrastes attīstības aģentūras padomes sēdei

Vakar Liepājas pārstāvniecības telpās Rīgā notika Baltijas jūras Piekrastes attīstības aģentūras koordinatoru sanāksme, informēja LETA. Izvirzītas problēmas un iespējamie risinājumi, tādējādi sagatavojoties aģentūras padomes sēdei, kas vienlaikus būs arī Plānošanas reģiona attīstības padomes sēde. Tā notiks 27.jūnijā. Līdz aģentūras padomes sēdei koordinatori plāno apkopot veikumu kopš aģentūras darbības sākuma - marta. Tāpat paredzēts runāt par jaunu projektu izstrādes nepieciešamību. Saskaņā ar nolikumu par aģentūras padomes priekšsēdētāja rotāciju ir paredzēts, ka padomes sēdē līdzšinējais priekšsēdētājs, Liepājas galva Uldis Sesks savas pilnvaras nodos Rajona padomes priekšsēdētājam Modrim Ekšteinam.

Tirgoņu ielā atkal būs gaisma

Jau rakstījām, ka pirms neilga laika pagaidām vēl nenoskaidroti ļaundari Tirgoņu ielā no dekoratīvajiem apgaismes stabiem nozaga vairāk nekā 50 dārgu luminiscences spuldžu, kā arī saplēsa vairākus dekoratīvos stikla kupolus, nodarot pilsētai vairāk nekā 500 latu lielus zaudējumus. Vakar Tirgoņu ielā strādāja Rietumu elektrisko tīklu darbinieki, atjaunojot apgaismojumu. Kā pastāstīja Ceļu pārvaldē, zaudējumus segusi pašvaldība, bet kārtību sargājošās iestādes turpina meklēt vainīgos.

Pastiprināti rūpēsies par kārtību

Liepājas domes izpilddirektors Normunds Niedols tikās ar Pašvaldības policijas priekšnieku Normundu Dīķi, Liepājas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieku Arni Kadiķi, lai saskaņotu abu kārtību sargājošo iestāžu plānus Līgo svētku laikā. Kā informēja Pilsētas domes Preses dienests, Pašvaldības policija un Kārtības policija, arī tās struktūrā ietilpstošās Ceļu policijas patruļas no 21. līdz 25. jūnijam pastiprināti rūpēsies par kārtību sabiedriskās vietās, uz ielām, ceļiem un apsargās svētku norises vietas. Īpašu uzmanību pievērsīs 23.jūnijā paredzētajai futbola spēlei, kurā tiksies "Liepājas metalurgs" un Īrijas "Cork City". Lielāki policijas spēki patrulēs arī pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!", kur paredzēti galvenie svētku sarīkojumi. Amatpersonas aicinājušas iedzīvotājus Jāņos neaizmirst ne par savu, ne citu cilvēku drošību un veselību.

"Akācijas" vietā "Groziņš"

Vakar J.Raiņa ielā 23 durvis vēra tikko izremontētais veikals un bārs "Groziņš". Šajā vietā pirms tam atradās pārdotava "Akācija". Uz šo ielu "Groziņš" pārcēlies no pagrabstāva Rīgas un Jelgavas ielas krustojumā. Jaunajā tirdzniecības vietā galvenokārt piedāvā pārtikas preces un alkoholiskos dzērienus.