Kurzemes Vārds

05:34 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Savu bērnu svešos ratos

Inga Liepiņa

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā Ludmila stāstīja, ka svešos bērnu ratus no Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra foajē nozagusi tādēļ, ka pašas rati pirms tam nozagti. Ludmila Osipova bija apsūdzēta par svešas kustamās mantas slepenu nolaupīšanu 6.martā apmēram pulksten 11 no rīta Aldaru ielā 19/24. Todien tiesājamā bija aizgājusi uz poliklīniku ar savu bērnu, bet, dodoties mājās, ievērojusi vairākus ratiņus. Daudz nedomādama un pārliecinošā solī piegājusi pie vieniem, sieviete tajos ielika bērnu un ar visu guvumu devās prom.

Cietusī uzturēja civilprasību par 74 latiem, t.i., par pazudušo mēteli un citām mantām. Ratus viņa bija saņēmusi atpakaļ jau pirmstiesas izmeklēšanas laikā. Tiesa uzskatīja, ka nav iegūti pietiekami pierādījumi, ka Osipova būtu piesavinājusies mēteli. Kriminālprocesa kodeksa 19.pants skan: "Notiesājošā sprieduma pamatā jābūt tiesas sēdē pārbaudītiem pierādījumiem, kas apstiprina tiesājamā vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Visas šaubas par vainu, kuras nav iespējams novērst, jāvērtē par labu tiesājamajam." Izlemjot jautājumu par civilprasības apmierināšanu, tiesa uzskatīja, ka cietušās pieteiktā civilprasība atstājama bez izskatīšanas, bet civilprasītājai ir tiesības griezties tiesā, lai zaudējumu piedzītu civiltiesāšanas kārtībā.

Nosakot sodu, atbildību pastiprinošus apstākļus L.Osipovai nekonstatēja. Viņu atzina par vainīgu un notiesāja ar nosacītu brīvības atņemšanas sodu uz sešiem mēnešiem ar pārbaudes laiku arī uz sešiem mēnešiem.