Kurzemes Vārds

20:23 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Medzē beidzot būvē degvielas uzpildes staciju

Pēteris Jaunzems

Netālu no Medzes Pagasta padomes ēkas, cieši blakus Liepājas - Ventspils šosejai uzsākti būvdarbi. Buldozers noņem augsnes virskārtu, strādā autotransports. Šovasar tur taps jauna degvielas uzpildes stacija.

Kā informēja Medzes pagasta pašvaldības vadītājs Roberts Bērziņš, projekta īstenotājs esot pašmāju cilvēks - uzņēmējs Jānis Kairo. Ar savu līdzšinējo darbību viņš apliecinājis, ka pagastā ir viens no krietnākajiem un veiksmīgāk strādājošajiem uzņēmējiem, kas līdz šim nodarbojies ar mežu izstrādi un kokapstrādi. Ideja par mūsdienu prasībām atbilstošas degvielas uzpildes stacijas būvi radusies jau pirms pāris gadiem, kad slēdza noteikumiem neatbilstošu degvielas pildītavu. Jo sevišķi iepriecināti par notiekošo esot apkārtnes lauksaimnieki, kam šobrīd pēc dīzeļdegvielas jādodas uz Grobiņu. Sējas, ražas novākšanas un siena laikā, kad katra minūte no svara, tas viņiem sagādājot lielas neērtības.

Priekšsēdētājs pastāstīja, ka iecerei sākumā bijusi diezgan skaļa pretestība. Kā jau tas parasts, pret stacijas būvi iebilduši daži iedzīvotāji, kas satraukušies par apkārtnes dabu un vēstures pieminekļiem. Tādēļ pašvaldība veikusi aptauju. Vairums apvaicāto pagasta iedzīvotāju atbalstījuši projekta īstenošanu. Vienlaikus tas saskaņots visās likumā paredzētajās instancēs. R.Bērziņš piebilda, ka stacija būs moderna, projektā paredzēts kompleksā ar to uzcelt arī veikalu un kafejnīcu.

Arī uzņēmējs Jānis Kairo pauda sarūgtinājumu, ka viņam tik ilgi vajadzējis aizstāvēt savu projektu. Pārējās problēmas esot sīkums, salīdzinot ar šīs barjeras pārvarēšanu. "Par to, kas te ir noticis, veselu grāmatu varētu sarakstīt," viņš teica. Ja lietas jau no sākuma būtu risinātas lielākas sapratnes atmosfērā, stacijas celtniecība, ļoti iespējams, tagad jau tuvotos beigām. Tāpēc viņš negribēja solīt, kad būvdarbus pabeigs. Kavēties neviens neesot noskaņots. SIA "Jūras krasti" strādnieki darbojas dūšīgi, un gan jau laiks rādīs, kas no tā iznāks. Katrā ziņā šogad uzpildes stacijai jābūt ierindā.