Kurzemes Vārds

01:47 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pētertirgū sācies lielais Jāņu gadatirgus

Gundars Matīss

Pēdējo dienu laikā Pētertirgū lēnām, bet nenovēršami palielinās pārdevēju un iepirkties gribētāju skaits. Prognozē, ka lielākais cilvēku pieplūdums vienā no pilsētas populārākajām tirdzniecības vietām gaidāms piektdienas pēcpusdienā un sestdien. Jau vakar puķu tirdziņā bija redzami jāņuzāļu pušķi, ozolu zari un citi vasaras saulgriežiem raksturīgie zaļumi. Bet skārņos daudz plašākā izvēlē nekā citās dienās pārdevēji piedāvāja siera rituļus, desiņas, arī citus gardumus, ko likt groziņos, dodoties pie Jāņu ugunskuriem.

Sākot no šodienas, Pētertirgū trīs dienas ilgs gadatirgus, bet lielo laukumu un paviljonu pušķot sāks šovakar. Kā teica Pētertirgus direktors Gundars Milašus, kā jau katru gadu, būs mūzika, dziesmas, un arī svētku noskaņa neizpaliks. Šovasar paredzētas nelielas ēverģēlības, jo muzikanti spēlēs uz viena no paviljona jumtiem, lai labāk sevi varētu parādīt un lielie ļaužu pūļi viņus nesamītu. Pircējiem gatavo arī citus pārsteigumus.

Direktors teica, ka līdz Jāņiem ar jaunu dekoratīvo bruģi noklāti aptuveni 2000 lielā laukuma kvadrātmetru, bet pēc svētkiem celtniecības un restaurācijas darbi turpināsies. Jauns bruģis būs arī centrālajā ejā, kas savieno Kuršu laukumu ar Kuršu ielu. Mākslinieki turpina izstrādāt skārņu ārējās fasādes krāsu pasi, jo šogad aptuveni divu mēnešu laikā plānots pabeigt paviljona ārējo sienu remontu Rakstvežu un Kuršu ielas pusē. Skārņu konstrukcijas tomēr ir bojātas un laika zoba sagrauztas, tāpēc atjaunošanas darbu laikā var rasties dažādi pārsteigumi un sarežģījumi. Kā atzina tirgus direktors, šādas lielas saimniecības sakārtošana ir mūžīgs process. Kad darbi pabeigti vienā laukuma galā, tad jāķeras pie otra, kur pirms laika krāsotās sienas jau pabalējušas.

Runājot par lielākiem nākotnes plāniem, Gundars Milašus atklāja, ka tiek domāts par liela divstāvu paviljona celtniecību, kurā varēs iekārtoties rūpniecības, arī pārtikas preču pārdevēji. Taču šāda objekta celtniecībai vajadzēs ļoti lielus naudas līdzekļus, tāpēc nav zināms, vai pamatus izdosies ielikt jau nākamgad. Iespējams, jauno paviljonu būvēs laukumā, kur pašlaik atrodas mantu tirgus. Kopumā administrācijai tirgus tālākās attīstības koncepcija nav mainījusies - izveidot lielu tirdzniecības kompleksu. "Domājam par attīstību, un pagaidām būtu grēks žēloties," teica Milašus. Arī zemniekiem neesot pamata pretenzijām, jo tiem, kas vēlas pārdot savas preces tirgus laukumā, vieta vienmēr atrodas.