Kurzemes Vārds

10:50 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Eksāmenos gatavo ēst un darina logus

Gunta Leja

Cīravas arodvidusskolā Jāņu gaidīšana notiek saspringtajā - eksāmenu laikā. Šis gads ir otrais, kad izlaidums būs lauku mājamatnieka - būvgaldnieka specialitātes beidzējiem, un puiši ar lielu atbildību ķērušies klāt kopīgajam kvalifikācijas darbam - logu ielikšanai skolas gaitenī.

Galdnieki atjauno visu skolu

Cīravas ardovidusskolas administratīvi saimnieciskās struktūrvienības vadītājs Gunārs Treinovskis, kurš risina arī praktiskās apmācības jautājumus lauku mājamatniekiem ar specializāciju būvgaldniecībā, pastāstīja, ka apmācības bāze galdniekiem iekārtota darbnīcu telpās. Materiālu novietnē grēdās sakrauti priedes, bērza, ozola, melnalkšņa un citu koku materiāli. Turpat iekārtota montāžas telpa un rokas instrumentu klase ar audzēkņu gatavotiem darbagaldiem. Rīgas firma "Kimi", piedāvājot ievērojamas atlaides, devusi iespēju par pieņemamu cenu iegādāties itāļu firmas "Griggio" instrumentus - frēzi, formāta zāģmašīnu, un drīz tiks saņemta arī jauna biezumēvele. Šogad nopirkta arī universāla ripas zāģmašīna un urbšanas darbagalds. Darba telpās tagad uzstādīta skaidu nosūkšanas ierīce, kas dod iespējas skaidas ātri un ērti savākt, lai izmantotu kā kurināmo.

Materiāli ir pašu spēkiem sagādāti un tiek pielietoti arī skolas un dienesta viesnīcas telpu atjaunošanai un remontdarbiem. Audzēkņi strādājuši pavāru laboratorijas iekārtošanā, dienesta viesnīcā bojāto durvju vietā ieliktas jaunas, šogad iebūvēti jauni sienas skapji un arī skolas telpās nomainītas vairākas durvis. Tiesa gan, sekmīgākai praktiskajai apmācībai būtu nepieciešams vēl viens arodmācības skolotājs.

Profesijas izvēlē palīdz vectēvs

Vakar, kad "Kurzemes Vārds" viesojās skolā, šā gada absolventu grupas audzēkņi strādāja pie kvalifikācijas darba - pašu izgatavoto logu bloku uzstādīšanas montāžas ailēs skolas gaitenī. Pirmdien kvalifikācijas eksāmenā būs tests un praktisko darbu aizstāvēšana, ko vērtēs arī Liepājas rajona Skolēnu jaunrades centra pasniedzējs I.Šķuburs. Tomēr arodmācības skolotājs Roberts Lagzdiņš jau tagad par labām zināšanām uzslavē Arni Pungu no Turlavas un Aivi Zeifertu no Talsu rajona Lībagu pagasta. Aivi izvēlēties profesiju pamudinājis vectēvs un lieti noderējušas pamatskolas darbmācības pulciņā apgūtās iemaņas. Viņš stāsta, ka Cīravas arodvidusskolu izvēlējies galvenokārt tādēļ, ka šeit varējis dzīvot pie radiniekiem un skola piedāvājusi papildus iegūt autovadītāja apliecību. Puisis mācības turpinās Lauksaimniecības universitātē un vēl kādā citā augstskolā.

Pavārus jau gaida darba vietās

Vakar eksāmeni bija arī septiņiem zēniem un divpadsmit meitenēm, kas skolotājas Solvitas Bumbieres vadībā mācās pavāru grupā. Viņiem kvalifikācijas darbā pēc savas izvēles bija jāapraksta divi ēdieni, ko vēlāk komisijas klātbūtnē arī jāpagatavo. Notika arī teorētisko zināšanu pārbaude testa veidā, un bija jāpagatavo arī divi izlozēti ēdieni - zupa un saldais. Eksāmenā pavāru prasmi vērtēja arī E.Aigare no SIA "Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskola" un G.Stepanova no Skrundas arodvidusskolas.

Pasniedzēji par zinošākajiem pavāriem sauc Sarmīti Virbuli no Gudeniekiem, Ingu Kalniņu no Dunikas un Mareku Vaskopu no Pāvilostas. Mareka gatavotos ēdienus drīz varēs nogaršot Pāvilostas kafejnīcas "Enkurs" apmeklētāji, bet Inga meklēs darbu Liepājā. Savukārt Sarmīte, būdama pavāres meita, nākamo profesiju izvēlējusies jau pamatskolā, bet uz Cīravas arodvidusskolu atnākusi ģimenes mudināta, jo šeit savulaik mācījies arī viņas tētis. Audzēkņi stāsta, ka nenožēlo savu Cīravā pavadīto laiku un aicina arī citus pamatskolu beidzējus no Liepājas un citiem rajoniem nākt mācīties tieši uz Cīravu.

Bet pēc visiem eksāmenu uztraukumiem izlaiduma diena pienāks vasaras pilnbriedā - 29.jūnijā, kad Cīravas arodvidusskolas durvis aizvērs 22.izlaiduma absolventi.