Kurzemes Vārds

04:29 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21 jūnijā

1921.gadā

Par Dzelzceļa darbnīcu priekšnieku iecelts Liepājas Ekspluatācijas nodaļas priekšnieks inženieris Retters, bet viņa iepriekšējos darba pienākumus turpmāk pildīs inženieris Ģibietis.

Izbraucot no Liepājas uz Rīgu vilcienam ar Padomju Krievijas pavalstniekiem, braucēji izkar pa vagonu logiem sarkanus karodziņus. Tā kā uz dzelzceļa sarkans karodziņš tiek uzskatīts par briesmu signālu, tad mašīnists, pamanījis karodziņus, vilcienu aptur. Laikraksts informē, ka "līdz ar pēdējo lielinieku transportu uz Padomju Krieviju izsūtīti Liepājas pilsētas domnieki no arodnieku frakcijas: Milberts, Grabe un Juriks".

Pirmo reizi tirgū parādās šā gada jaunie kartupeļi, par mēriņu prasa 50-60 rubļu.

1931.gadā

Latvijā caur Liepāju atgriežas latviešu emigranti no Amerikas. Daži atveduši līdzi pavisam jaunus limuzīnus, muitā par to ievešanu nomaksājot ap 800 latu par katru auto. Pēc tam tiek veikts izmēģinājuma brauciens līdz Bernātiem, bet tālāk ceļš ved uz Rīgu, uz 7.vispārējiem dziesmu svētkiem.

Ziemas ostā, vācu tankkuģim pārsūknējot petroleju, notiek negadījums. Zirgs, kas velk ratus ar petrolejas mucu, paraujas sāņus, rati sāk slīdēt, nogāžas un iesprūst starp krastmalu un kuģi. Braucējiem pēdējā brīdī izdodas izlēkt no ratiem, bet piesteigušies policisti paspēj izjūgt zirgu.

1941.gadā

Jau divus mēnešus Liepājā strādā četri mērnieki, kas uzmēra pilsētu nolūkā izgatavot precīzu tās plānu. Uz to pamatojoties, tikšot sagatavots jaunais Liepājas izbūves projekts. Par šā darba veikšanu jau uzsāktas sarunas ar pilsētu plānošanas trestu Maskavā.