Kurzemes Vārds

09:06 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vērgalē Jāņus ieskandēs parādu piedzinēju pikets

Pēteris Jaunzems

"Citos pagastos gatavojas līgošanai, bet mums nekas cits neatliek, kā rīkot pie pienotavas piketu," redakcijai vakar teica zemniece Astra Mizēna.

Viņa piebilda, ka tas, kas noticis otrdien, neesot bijis oficiāls protests, toreiz piena piegādātāji, kam Vērgales pienotavas īpašniece Sandra Niedola ir palikusi parādā, sapulcējušies pagasta centrā tikai tamdēļ, lai satiktos un izrunātos ar viņu. Taču, kad Niedolas kundze nav ieradusies, cilvēki apsēdušies priekšā veikala durvīm. Pēc tam izsaukta policija, kas protestētājus aizraidījusi projām. Tā neko nav izdevies panākt.

Tāpēc tagad pikets esot pieteikts oficiāli, un tā sarīkošanai ir saņemta arī atļauja. Sapulcēšanās paredzēta šodien pulksten 9. Piketētāji apņēmušies stāvēt pie Sandrai Niedolai piederošā veikala un aicināšot pircējus tajā neiegriezties, bet doties pēc pirkumiem uz citu bodi. Astra Mizēna nezināja pateikt, cik cilvēku piedalīšoties protesta akcijā, jo lauku ļaudīm ir jāstrādā un tādām izdarībām nav laika. Tikai izmisums spiežot viņus šādai rīcībai. "Tā ir tik grūtā solī nopelnīta nauda, un pat to mums atsakās atdot," viņa teica.

Pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Vitrups vakar redakcijai apstiprināja, ka atļauja parādu piedzinējiem sarīkot piketu pie Sandrai Niedolai piederošās pienotavas ir dota.