Kurzemes Vārds

02:58 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Metalurgiem jauns treneris

Emīls Dreiblats

FHK "Liepājas metalurga" vadītāji vienojās ar treneri no Krievijas - Vasiliju Pervuhinu par to, ka viņš nākamsezon trenēs metalurgu hokeja komandu. Kā zināms, iepriekšējais liepājnieku galvenais treneris Leonīds Beresņevs pēc pagājušās sezonas beigām paziņoja par savu aiziešanu no Liepājas.

Liepājas komandas bijušais vadītājs strādās HK "Rīga" par šī kluba galvenā trenera Ēvalda Grabovska palīgu. Beresņeva aiziešana no Liepājas nav saistāma kaut kādām nebūt domstarpībām, jo viņu uz šādu soli pamudinājuši ģimenes apstākļi, kuru dēļ nepieciešams uzturēties Rīgā. Šonedēļ liepājnieku menedžeris Mihails Vasiļonoks uz Liepāju uzaicināja treneri Vasiliju Pervuhinu un pēc pārrunām ar kluba vadītājiem vienojās, ka sezonu Liepājas hokejisti uzsāks tieši Pervuhina vadībā.

Hokeja līdzjutējiem Pervuhina vārds noteikti nav svešs, jo ikviens, kas savulaik sekoja līdzi Rīgas "Dinamo" gaitām PSRS čempionātā, atcerēsies Maskavas "Dinamo" komandas meistarīgo aizsargu Pervuhinu, kurš gana spoži spēlēja arī Padomju Savienības izlasē. Pervuhins kļuvis par pieckārtēju pasaules čempionu, izcīnījis arī Kanādas kausu un olimpiskā čempiona titulu, kā arī bijis trīskārtējs pasaules junioru čempions. Viņš ir pirmais bijušās PSRS un Krievijas hokejists, kas nospēlējis vismaz 700 spēles valsts čempionātā, un pēc karjeras beigām 1999.gada pavasarī viņš pievērsās trenera darbam. Starp citu, stājoties trenera amatā, Pervuhins bija jaunākais Krievijas Superlīgas kluba galvenais treneris. Tobrīd viņam bija 44 gadi, un debijas sezonā Krievijas Superlīgā viņš Permas komandai palīdzēja tikt līdz astotdaļfinālam.

Pagājušajā sezonā Pervuhins trenēja Krievijas Superlīgas klubu "Molot-Prikamje" no Permas, bet pēc ne pārāk veiksmīgā komandas starta sezonas sākumā jau novembrī bija spiests šo posteni pamest. M.Vasiļonoks uzskata, ka tā nebūt nav sliktākā kandidatūra uz "Liepājas metalurga" galvenā trenera posteni. Pirms tam Pervuhins strādājis arī Čerepovecā, arī trenējis Krievijas galvaspilsētas komandu "Kriļja sovetov".

"Liepājas metalurga" hokejistu un komandas vadītāju pirmā kopāsanākšana pēc atvaļinājuma iecerēta jau 26.jūnijā Rīgā. Nedēļu vēlāk Liepājas ledushallē metalurgi uzsāks treniņus ledus laukumā, un paralēli notiks arī spēlētāju fiziskās formas atjaunināšana sporta zālēs un stadionā. Jūlija sākumā Liepājā treniņnometni aizvadīs arī Krievijas komanda - Ņižņekamskas "Ņeftehimik". Šajā laikā "Liepājas metalurgs" ar šo klubu varētu arī izspēlēt kādu pārbaudes maču.