Kurzemes Vārds

04:49 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ļergas ražotnē izceļas ugunsgrēks

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki aizvadītājās brīvdienās Liepājā likvidējuši kādu diezgan vērienīgu ļergas ražotni, kas atradusies Zāļu ielā 42. Turklāt šī ļergas fabrika atklāta nejaušas apstākļu sakritības rezultātā - informāciju par tādas eksistenci policisti saņēma no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes darbiniekiem, kas pirms tam tur bija dzēsuši ugunsgrēku.

Jau rakstījām par to, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā 18.maija rītā ap pulksten 6 tika saņemts izsaukums uz Zāļu ielu 42, kur dega vienstāva dzīvojamā māja. Pēc liesmu lokalizēšanas arī noskaidrojies, ka mājā ierīkota nelegālā alkohola ražotne.

Kopumā nelielajā koka namiņā policisti atraduši 70 litru pašdarinātā alkohola. Tas tiks nosūtīts ekspertīzei, lai noskaidrotu atrastās vielas saturu un iespējamo kaitīgumu. Tāpat arī iznīcinātas vairāk nekā divas tonnas ražošanas procesam sagatavotās tā saucamās brāgas. Vēl policisti notikuma vietā konfiscējuši pagaidām vēl nezināmas izcelsmes cukuru kopumā 400 kilogramu. Pagaidām administratīvā pārkāpuma protokols par šo gadījumu vēl nevienam nav sastādīts, jo notiek lietas apstākļu noskaidrošana.

Ugunsgrēku ļergas ražotnē bija pamanījusi pastniece, kas piegādājusi preses izdevumus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē pastāstīja, ka pašlaik vēl tiek veikta ekspertīze, kurā noskaidros īstos aizdegšanās iemeslus. Rotas komandieris kā vienu no iemesliem minējis iespējamo īssavienojumu elektrībā, no kā sākušas izplatīties liesmas. Šo notikumu nedaudz mīklaināku padara tas, ka degusi ēkas ārsiena. Pašlaik nav gūts arī apstiprinājums, ka ugunsgrēks izcēlies no ļaunprātīgas dedzināšanas, ko būtu veicis kāds konkurents.

Festivāls "Mēs - liepājnieki" pagājis bez nopietniem starpgadījumiem

Andrejs Rjabcevs

Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē un Liepājas Pašvaldības policijā, festivāla "Mēs - liepājnieki" dienas un naktis pagājušas salīdzinoši mierīgi, un nav konstatēti nekādi būtiski pārkāpumi. Kopumā pagājušās nedēļas nogalē (piektdienu ieskaitot) Pašvaldības policijas atskurbtuvē pabijuši tikai 10 alkoholu pārmērīgi lietojuši cilvēki, kas nav varējuši pašu spēkiem pārvietoties.

Izvērtējot abas festivāla norises dienas un naktis, policisti nākuši pie secinājuma, ka apmeklētāji bija daudz organizētāki un disciplinētāki, nekā sākotnēji bija domāts, tāpēc liepājnieki un pilsētas viesi festivāla laikā atpūtušies tiešām labi un bez īpašiem starpgadījumiem. Kopumā pasākumā dežurēja 48 pašvaldības policisti, kas nodrošināja kārtību norises vietā "Daugavas" stadiona rezerves laukumā, kā arī nedaudz vairāk par simts Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieku. Vēl bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes speciālisti, kā arī apsardzes firmu darbinieki. Pirmo reizi tika izmēģināts arī jauns apsardzes veids - Pašvaldības policijas darbiniekus pavadīja īpaši apsardzei un policijas darbam apmācīti četri rotveileru šķirnes suņi, kurus dresējuši kinologi un sagatavojuši tieši vērienīgu pasākumu kārtības nodrošināšanai. Kā norādīja policijas darbinieki, kas strādāja ar rotveileriem, šāda prakse patrulēt ar suņiem sevi pilnībā ir attaisnojusi, jo tas festivāla apmeklētājos radījis lielāku disciplinētību. Arī turpmāk suņi tiks izmantoti kārtības nodrošināšanai šādos pasākumos.

Pašvaldības policijas Informācijas dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka sadarbībā ar Ceļu policiju Pašvaldības policijas Sabiedriskā transporta kontroles dienesta darbinieki sastādījuši 11 administratīvā pārkāpuma protokolu, no kuriem septiņi bija uzrakstīti vieglo taksometru vadītājiem vai maršruta mikroautobusu šoferiem par komercpārvadājumu noteikumu neievērošanu. Arī Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki kopumā festivāla laikā administratīvos protokolus sastādījuši sešiem cilvēkiem - galvenokārt par bērnu atstāšanu bez uzraudzības pēc pulksten 23. Festivāla laikā no pulksten 17 līdz 5 rītā strādāja arī Pašvaldības policijas Glābšanas dienests pludmalē, taču tur pārkāpumi nav konstatēti.

Vienīgais nopietnākais pārkāpums bija viltotu biļešu izplatīšana, kas festivāla laikā tika novērota parka teritorijā. Kopumā policisti konfiscējuši 30 viltotas ieejas biļetes un, cik var noprast, kaut kur parkā arī tika tirgotas nelegālās aproces, kas paredzētas ieejai sarīkojuma teritorijā un brīvai pastaigai pa to.

Zaga, jo nekad nenopirkšot

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki naktī uz 17.maiju aizturējuši 1983.gadā dzimušo Jāni. Jaunais vīrietis tiek vainots motocikla "Jawa" zādzībā, un vainīgais ir atzinies šajā noziegumā. Kā informēja Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, tika saņemts ziņojums, ka naktī uz 17.maiju brīvostas 49. - 50.piestātnē nozagts motocikls "Jawa" 1200 latu vērtībā. Pats aizturētais jaunietis policistiem savā paskaidrojumā rakstījis, ka motociklu zadzis tikai tāpēc, ka ļoti, ļoti gribējis pavizināties, taču skaidri zinājis, ka pats naudu šādam braucamajam nekad nespēs sakrāt.

Aiztur ar, iespējams, zagtu mopēdu

Piektdienas vakarā ap pulksten 22.50 Pašvaldības policijas darbinieki pie Karostas kanāla tilta O.Kalpaka ielas galā aizturēja divus nepilngadīgus zēnus, kas stūma mopēdu. Tā kā policisti pamanīja, ka braucamais ir tikko pārkrāsots, viņi sāka iztaujāt abus puišus, kur viņi mopēdu dabūjuši. Ne 1990.gadā dzimušais Mārtiņš, ne viņa vienaudzis Artis neko sīkāk par transporta līdzekli nemācēja paskaidrot, kā arī nezināja, kā tikuši pie šādas mantas un kāpēc tā pārkrāsota. Mopēds nogādāts valsts policijas 3.iecirknī, bet abi nepilngadīgie aizvesti mājās pie vecākiem. Pašlaik tiek noskaidrots, vai braucamais varētu būt zagts.

Pusaudži atņem velosipēdu bērnam

Policijā saņemts iesniegums arī no kāda piecus gadus veca bērna vecākiem, kas raksta, ka 17.maijā divi pagaidām vēl nenoskaidroti pusaudži vecumā no 10 līdz 12 gadiem nolaupījuši viņu dēlam velosipēdu. Negadījums noticis Koku ielā 2. Policija noskaidro lietas apstākļus.

Nepilngadīgais baidās, ka tēvs piekaus

Kāds vīrietis, vedot sev līdzi 1993.gadā dzimušo Robertu, sestdienas naktī ap pulksten 3.05 ienāca Pašvaldības policijas 2.iecirknī, Flotes ielā 7, un pastāstīja, ka viņš pie mājas Krūmu ielā 38 pamanījis guļam nepilngadīgo. Viņš centies to pierunāt atgriezties mājās, taču Roberts kategoriski atteicies braukt pie vecākiem, jo esot bail no tēva. Puisis policistiem pastāstīja, ka baidās no sava tēva, jo tas reizēm mēdzot dēlu fiziski ietekmēt. Nepilngadīgā māte aizbraukusi strādāt uz Angliju, bet tēvs ir diezgan stingrs un sodot, ja laikā neierodoties mājās. Kopīgi ar Nepilngadīgo lietu nodaļas jaunāko inspektori tika pieņemts lēmums bērnu nogādāt patversmē un par to telefoniski informēt zēna tēvu. Policisti pastāstīja, ka zēns bija ļoti nosalis un neēdis, kā arī uztraucies no domām par to, ka tēvs viņu sodīs.

Tirgū nozog maku ar 305 latiem

Pagaidām vēl nezināma persona 18.maijā apzagusi kādu sievieti, kas strādā Pētertirgū. 43 gadus vecā Mirdza, pārbaudot savas mantas, konstatējusi, ka kāds garnadzis no viņas darbavietas paņēmis maku ar naudu un bankas norēķinu kartēm. Sievietei radīti 305 latu zaudējumi.

Atkal apzagts preses kiosks