Kurzemes Vārds

09:48 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Latvijas lielākā mazpulka jubilejas prieki

Anda Pūce

Nedēļas nogalē Bunkas pagasta Krotes pamatskolā bija īsti svētki. Ar uguņošanu un mielošanos, dejām un jautrām izdarībām. Ne tikai bērni, bet arī ļoti daudz pieaugušo bija pulcējušies Krotes mazpulka 10 gadu jubilejas svinībās. Un tā ir nozīmīga jubileja ne tikai visiem mazajiem mazpulcēniem, bet arī viņu līdzjutējiem.

Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētājas Ilzes Kļavas klātbūtne apliecināja, ka Krotes mazpulkam ir būtiska vieta mazpulku kustībā. Tas ir skaitliski lielākais Latvijas mazpulks ar 56 dalībniekiem, ļoti aktīvs un šos desmit gadus darbojies ar labiem panākumiem. Vēl šogad Krotes mazpulcēni darbu skatei ir iesnieguši 43 projektus, kas ir lielākais skaits darbu no viena mazpulka valstī. Šis ir viens no pirmajiem mazpulkiem Liepājas rajonā un arī vienīgais mazpulks Latvijā, kam ir savs "Krotes mazpulka fanu klubs" ar 102 biedriem un īstām biedru kartēm. "Kluba biedri ir visi tie cilvēki, kas mazpulku ir atbalstījuši, mums palīdzējuši," stāsta Krotes mazpulka vadītāja Indra Zvirbule.

Ilze Kļava, par Liepājas rajona mazpulku krustmāti dēvētā Dzidra Puze un Krotes mazpulka krustvecāki Sigita un Normunds Šneideri no Bunkas pagasta zemnieku saimniecības "Cērpi" aizdedza svecītes. Tādas dega arī mazpulcēnu dzimšanas dienas tortē, ko bērniem dāvināja gādīgās skolas saimnieces. Apsveicēju un apsveicamo pulkā (jo dāvanas tika gandrīz katram) bija kādreizējie mazpulcēni, vecāki un vecvecāki, pagasta sieviešu klubiņa "Saulespuķes" pārstāves, Bunkas Pagasta padomes priekšsēdētājs Edgars Dargužis ar kundzi, Krotes pamatskolas direktore Zigrīda Dūduma, Liepājas Pedagoģijas akadēmijas studentes un vesela delegācija no Aizputes mazpulka. Kopumā jubilāru godināšanā piedalījās vairāk nekā 130 cilvēku. "Tikai pateicoties labu cilvēku atbalstam, mēs esam varējuši tik čakli darboties," stāsta I.Zvirbule.

Mazpulka fani arī šoreiz bija gādājuši par pārsteigumiem gan bērniem, gan visiem, kas piedalījās svētkos. Labdari, no kuriem daudzi jau vairākkārt atbalstījuši mazpulcēnus, bija uzņēmumi "Liepājas maiznieks", "Priekules maizes ceptuve", "Grobiņas ziedi", veikali "Dzintra" un "Inga" Grobiņā un "Mežaine" Liepājā, kā arī kokaudzētava "Īve", kur mazpulcēni bieži braukuši mācībās.

Pirmo reizi mazpulcēnos biedrus Krotē uzņēma 1992.gada 4.maijā un tas notika ābeļdārzā, kad koki bija pilni ziedu. "Tas, ka šo gadu laikā esam ļoti čakli darbojušies, mums notikuši dažādi sarīkojumi, vērienīgas rudens darbu skates ar degustācijām un citām izdarībām, acīmredzot pievilinājis tik daudz bērnu," domā I.Zvirbule. Dz.Puze gan piebilst, ka tikai vecuma cenzs neļauj mazpulkos uzņemt visus Krotes pamatskolas audzēkņus, jo gribētāju netrūkst. "Domāju, ka ir jābūt ļoti spējīgam un enerģiskam vadītājam, lai spētu tik daudzus bērnu aizraut ar darbošanos, un Indra tiešām tāda ir," viņa sacīja. I.Zvirbule stāsta, ka mazpulcēni ne tikai iemācās strādāt, bet arī apgūst gandrīz vai biznesa pamatus, plānojot savu darbu un apkopojot rezultātus. Noslēgumā savs veikums ir visiem jāatrāda, un tur jau bērnam jāstrādā radoši. "Visi nevar dziedāt un dejot, bet mazpulcēnos var darboties katrs, kam čaklas rokas," saka skolotāja. Desmit gadu laikā pieci mazpulcēni pabijuši arī ārzemēs - Dānijā, Norvēģijā un Somijā, bet pati I.Zvirbule bijusi Anglijā, Norvēģijā un Dānijā, no kurienes atvedusi arī dāņu mazpulcēnu goda rakstus Krotes mazpulcēniem.

Vakara gaitā mazpulcēni pārstaigāja atmiņās visus desmit savus darbības gadus, pieminot lielākos panākumus un sasniegto skatēs un konkursos. Vēl pa vidu tam bija sveiciens no vietējās grupas "Los Amigos", jaunā ravēšanas veida demonstrācija, ainiņas no zemnieku dzīves un citi priekšnesumi.

Par godu jubilejai, mazpulcēni kopā pie skolas iedēstīja baltegli un tad devās pie ugunskura. To aizdedzot, skaisti izgaismojās mazpulcēnu simbols - āboliņa lapiņa. Par desiņām, ko cept uz ugunskura, gādāja firmas "Pīlādzis" un "Forevers", bet uguņošanu mazpulcēniem sarīkoja draugi - Bunkas zemnieki Dzintra un Viesturs Niedoli. Vēl pa gabaliņam tortes, un tad laiks dejām un rotaļām! Lieki piebilst, ka Krotes mazpulkam vēl garš mūžs priekšā, jo pēc tādas darbošanās šaubas nerodas.