Kurzemes Vārds

07:47 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Partija "Latvijas brīvībai" reģistrēta un iziet ielās

Līvija Leine

Kā informēja partijas "Latvijas brīvībai" priekšsēdētāja vietniece un Kurzemes zonas koordinatore, liepājniece Laila Cēberga, partija jau ir oficiāli reģistrēta un saņēmusi numuru PO 086. Notikusi arī pirmā jaundibinātās partijas valdes sēde. Tajā nolemts sūtīt aicinājumus visām tām politiskajām partijām, kuras reāli darbojas, veidot koalīciju, lai iegūtu nākamajā Saeimā pēc iespējas lielāku ietekmi. Neoficiālas sarunas jau notikušas ar vairākām partijām. Taču oficiālās sarunas notikšot tikai publiski un žurnālistu klātbūtnē. Ja kāda no partijām atteikšoties no publiskām sarunām, tad prese par to tikšot informēta. Koalīcijas virziens - centrisks. Ir jau izvēlēts arī tās nosaukums - "Centrs". Tās galvenais politiskais akcents - atbalstīt uzņēmējus, kuri gatavi uzņemties sociālo atbildību par saviem darbiniekiem.

Liepājas organizācija vēl kopumā nav noformēta. Pašlaik apzināti biedri, pieņemtas biedru iestāšanās anketas. Pagaidām nolemts atsevišķus birojus neveidot, bet naudu, kas būtu vajadzīga to iekārtošanai, izmantot darbam ar cilvēkiem. Vienīgais oficiālais partijas "Latvijas brīvībai" birojs atradīsies Rīgā, Daugavgrīvas ielā 19. Liepājā visi tie, kas interesējas par šo partiju, var griezties Krūmu ielā 8, 2.stāvā, Lailas Cēbergas darba vietā, tālrunis 3485255. Lai informētu par savu partiju, tās biedri pašlaik izsūta iestādēm, skolām partijas programmu, statūtus.

Bet šonedēļ partija gatavojas veikt aptauju Liepājas ielās par vienu no jautājumiem, kas ietverts Jura Bojāra ierosinātajā Satversmes grozījumu projektā: vai tauta vēlas pati ievēlēt savas valsts prezidentu? Cilvēkiem uz šo jautājumu lūgs atbildēt gan pie lielāko veikalu durvīm, gan būs speciāla akcija 23.maijā no pulksten 9 līdz 13, kad pie nama Tirgoņu ielā 18 liepājniekiem šo jautājumu uzdos partijas pārstāvji no Rīgas. Ja no cilvēkiem tiks saņemta pozitīva atbilde, tad partija "Latvijas brīvībai" domās, kā tālāk vērtēt šos Satversmes grozījumus.