Kurzemes Vārds

01:37 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kārtību spēj nodrošināt arī lielos pasākumos

Kārtības nodrošināšana festivāla "Mēs - liepājnieki" laikā bija zināmā mērā izmēģinājums, vai mēs spējam novērst likumpārkāpumus tāda mēroga pasākumos, kuros apmeklētāju skaits ir pat ap desmit tūkstošiem, kā tas bija šoreiz. Un šķiet, ka mēģinājums bija tiešām veiksmīgs, jo pēc sarīkojuma tiek saņemtas pozitīvas atsauces par policijas un apsardzes darbu.

Festivāla dienās bijuši trīs satiksmes negadījumi, no kuriem pilsētā tikai viens, daži huligāniski gadījumi, kad iereibušas personas nedaudz pagrūstījušās, un aizturēti vairāki nepilngadīgie, bet nekā nopietna. Turklāt mūsu darbinieki uzvedušies arī ļoti korekti, jo neviens no apmeklētājiem netika nogādāts policijā - visiem notikuma vietā tika izskaidrots, ka agresīva vai rupja rīcība ir nepieļaujama, un vainīgās personas arī sapratušas, tāpēc konflikti tika novērsti bez īpašas iejaukšanās. Par policijas diezgan labo darbu liecina arī tas, ka pēc festivāla netika saņemta neviena sūdzība, ka kārtībnieki ir pārsnieguši savas pilnvaras.

Droši vien viens no iemesliem, kas ļāva izvairīties no liela noziegumu skaita, bija arī vairāk nekā nedēļu ilgušās gatavošanās nodarbības pirms sarīkojuma. Zinot organizatoru ieceres, uz vietas tika rūpīgi izstrādātas un pārbaudītas visas patruļu shēmas. Tāpat arī patruļas laikā tika dotas instruktāžas.

Vēl kā laba darba rezultātus varu minēt lielisko sadarbību un savlaicīgu visu iesaistīto dienestu darbības saskaņošanu, kas ieviesa kārtību apsardzes organizēšanā. Tieši šī savstarpējā dienestu sadarbība spēja panākt tādu labu rezultātu.

Zinot, ka arī vasarā šajā pašā vietā ir ieplānoti diezgan grandiozi pasākumi, piemēram, autorallija noslēguma daļa, šī mums bija laba pieredze, kā strādāt arī turpmāk kārtības nodrošināšanā.

Secinājums ir viens - mēs esam spējīgi nodrošināt administratīvo kārtību šādos lielos un varbūt pat vēl lielākos pasākumos pašu spēkiem. Un turklāt tas ir daudz vienkāršāk, nekā aicināt Rīgas apsardzes firmas.