Kurzemes Vārds

10:46 Ceturtdiena, 21. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Liepājnieki netieši radījuši četrus jaunus viesu namus

ARTŪRS SKRODERIS, ejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja vadītājs

Tūristu skaits, kas iebrauc Liepājā un vēlas šeit arī nakšņot, ar katru gadu palielinās, un šis skaits ir lielāks, nekā varam piedāvāt gultasvietas. Ņemot to vērā, nolēmām aicināt uzņēmējus būvēt jaunas viesnīcas un viesu namus - tas ir veids, kā šo problēmu risināt ilgtermiņā. Otrs veids, kā ar šo problēmu tikt galā jau tuvākajā laikā, ir aicināt iedzīvotājus iznomāt brīvos dzīvokļus, kā to jau sen dara mūsu kaimiņi lietuvieši Palangā. Tādu nelielu kampaņu uzsākām pirms divām nedēļām, un jau tagad mēs netieši esam radījuši četrus jaunus viesu namus pilsētā. Pieņemot, ka viens viesu nams var uzņemt aptuveni divdesmit cilvēku, šobrīd Liepājā un tuvākajā apkaimē (līdz Bernātiem) ir pieteikušies cilvēki, kas kopumā var piedāvāt 60 gultasvietas. Ņemot vērā, ka pieprasījums bieži vien ir tieši pēc lētām apmešanās vietām, ko viesnīcas piedāvāt nevar, tūristu izmitināšana šādos liepājnieku piedāvātos dzīvokļos, ir vispiemērotākā, jo te cenas svārstās no trim, pieciem latiem līdz piecpadsmit latiem.

Nākamais solis šajā akcijā būs piedāvāto gultasvietu sertificēšana un izīrētāju apmācība. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai mēs, kas šo informāciju apkopojam un piedāvājam tūristiem, varētu izīrētājiem izvirzīt noteiktus kritērijus un standartus. Apmācība - kas ir šie standarti, kāds ir risks, kādas - iespējas, varētu notikt ziemas sezonā, kad tūristu pieplūdums ir mazāks.

Paralēli mēs strādājam pie datu bāzes izveidošanas. Kopš pagājušās nedēļas visa informācija par Liepājas tūrisma iespējām tiek apkopota ar speciālas programmas starpniecību, kas ir līmeni augstāka, nekā mums bija līdz šim. Pavisam drīz šī informācija par jebkurām naktsmītnēm, par ēdināšanas iestādēm, ekskursijām utt. būs pieejama arī internetā.

Pieaugusi arī mūsu biroja kapacitāte, jo esam pagarinājuši savu darba laiku, strādājam visas septiņas dienas nedēļā, un kopš 1.jūnija birojā nācis klāt vēl viens darbinieks, kas strādā tieši ar datu bāzi un projektiem.