Kurzemes Vārds

13:49 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Noslēgumā divas uzvaras
Miks Kuncītis

Ar divām uzvarām Latvijas Sieviešu basketbola līgas regulāro čempionātu beigušas "Liepājas metalurga" meitenes, kas savā laukuma vispirms ar 90:75 (21:21, 20:23, 30:13, 19:18) pārspēja vienību "RTU/Klondaika", bet vakar guva panākumu cīņā arī ar komandu "TTT-RAPA" - 77:68 (22:21, 19:18, 26:11, 11:17).

Cīņas ar "RTU/Klodaikas" basketbolistēm mūsējām allaž bijušas spraigas, principiālas un nozīmīgas, šoreiz cīņā izšķīrās regulārā čempionāta ceturtās vietas liktenis, jo ne liepājnieces, ne arī rīdzinieces, Pētera Višņēvica trenētās komandas "Avantis/Turība" basketbolistes, kas nodrošinājušas trešo pozīciju, vairs nevarēja apsteigt.

Pēdējās sezonās komandas "RTU/Klondaika" pamatspēks bijis nemainīgs - pieredzējušās Anete Brice un Ināra Jākabsone, tādēļ Līvijai Alpei-Lūkai nebija sarežģīti izsecināt, no kurām basketbolistēm gaidīt lielākos draudus mūsu grozam. Droši vien arī viešņām bija skaidrs, ka šajā sezonā liepājnieču līdere ir jaunā Sabīne Niedola, tomēr Liepājas komandā ir vēl vairākas basketbolistes, kuras spēj uzņemties spēli uz sevi, tas noteikti ir liels pluss. Ja spēles pirmajā pusē vēl laukumā ritēja līdzīga cīņa un vairāk iedzinēju lomā atradās mājinieces, tad otrā puslaika sākumā Niedolas un Ciršas tandēms, varētu pat teikt, visu salika pa plauktiņiem, sākumā panākot izlīdzinājumu, bet vēl nedaudz vēlāk arī visai solīdu pārsvaru. Labu iespaidu atstāja arī Līga Zdanovska, kura sekmīgi cīnījās zem groza, tāpat arī Laura Pelše, kas stabili meta no pustālās distances. Lai arī liepājniecēm pārsvars turējās ap desmit punktiem, ne mirkli neradās šaubas, ka mūsu meitenes varētu izlaist jau izcīnītu uzvaru no rokām. Rezultatīvs un teicams sniegums svarīgajā cīņā atkal padevās Niedolai, kura sameta 38 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem, bet Krisīnas Ciršas rēķinā 15.

Pabeidzot trīs dienu spēļu sēriju metalurģēm bija jātiekas ar komandas "TTT-RAPA" basketbolistēm, taču jau pirms šīs cīņas bija skaidrs, ka mūsu meitenes regulāro čempionātu beigs ceturtajā vietā. Tomēr pēc Līvijas Alpes-Lūkas nostājas varēja saprast, ka tādēļ pretiniecēm netika dotas nekādas atlaides, par ko liecina spraigā cīņa laukumā. Lai arī galotnē mūsējās izlaida spēles grožus no savām rokām, trešajā ceturtdaļā iekrātais pārsvars bija pietiekams, lai uzvaru regulārā čempionāta pēdējā mačā nosargātu.

Tagad mūsu basketbolistes var gatavoties izslēgšanas spēlēm, kurās liepājniecēm atkal pretī stāsies komanda "RTU/Klondaika". Pirmā spēle notiks 30.martā Liepājā.


Tāds fināls vēl nav bijis
Andris Sudmalis

Ir noskaidrojušies SK "Liepājas metalurgs" pretinieki Latvijas atklātā čempionāta finālā. Par tiem kļuvuši komandas "ASK/Ogre" hokejisti, kas pusfināla sērijā ar 3:1 pārspēja valsts čempionvienību "Rīga 2000".

Sērijas trešajā mačā, kas norisinājās Ogrē, rīdzinieki pēdējā trešdaļā likvidēja divu ripu starpību, un pamatlaiks beidzās neizšķirti 3:3, bet pagarinājumā atkal uzvarēja ogrēnieši - 4:3. Līdz ar to bebri sērijā izvirzījās vadībā ar 2:1, un sestdienas spēle komandai "Rīga 2000" Piņķos kļuva par "būt vai nebūt" maču. Iespējams, tieši psiholoģiskais spiediens laukuma saimniekiem neļāva nodemonstrēt saturīgu sniegumu. Pēdējo ripu raidot jau tukšos vārtos, uzvaru ar 5:3 svinēja komanda "ASK/Ogre", tādējādi triumfējot sērijā ar 3:1.

Līdz ar to armijnieki ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā ir iekļuvuši finālā, kur līdz šim vienmēr piekāpās komandai "Rīga 2000". Šogad "ASK/Ogres" pretinieki izšķirošajā sērijā būs citi - "Liepājas metalurga" hokejisti. Abas šīs komandas Latvijas čempionāta finālā līdz šim nav tikušās. Plašāku fināla pirmsspēļu apskatu lasiet "Kurzemes Vārda" rītdienas numurā.


Nedēļa
Kad spēles kļūst par maziem svētkiem
Andris Sudmalis

Latvijas atklātā hokeja čempionāta izslēgšanas spēles ir laiks, kad Latvijā sāk atmosties hokeja līdzjutēji. Cīņa par mūsu valsts čempionu titulu, protams, nav salīdzināma ar pasaules čempionāta trakumu, bet līdzjutēji mostas pēc ziemas miega. Kaislības virmo gan ledushallēs, gan dažādos interneta portālos. Šaubu nav, cilvēkiem hokejs nav vienaldzīgs - līdzjutēji atbalsta savējos, lamā pretiniekus un tiesnešus, emocijas kūsā, un hokeja spēļu apmeklēšana kļūst par maziem svētkiem.

Latvijas hokeja regulārais čempionāts reti var sagādāt svētku izjūtu - halles pustukšas, komandu sniegums bieži vien viduvējs, un ko gan citu var vēlēties, ja play-off iekļūst sešas no septiņām turnīra dalībniecēm - kur gan te sportiskā intriga? Toties cīņa par medaļām ir pavisam cita lieta.

Patīkami, ka par svētku radīšanu tiek gādāts arī Liepājas ledushallē. Bezmaksas ieeja 8.marta svētkiem par godu, izpušķota halle, gandrīz pilnas tribīnes, priekšnesumi pārtraukumos - tā ir sava veida pievienotā vērtība, kas kādam hokejā nejauši nokļuvušam cilvēkam var likt tur atgriezties vēl un vēl. Atzīsim, ka "Samsung" premjerlīgas hokeja spēles ir vāji apmeklētas pat Liepājā, tad kādēļ, piemēram, dāmām ieeju uz tām nepadarīt bezmaksas uz visiem laikiem - tāpat lielākā daļa vietu ir tukšas. Bet dāma, atnākusi savam kavalierim līdzi uz spēli, vēlēsies tēju, kafiju, sulu, varbūt kādu glāzi šampanieša un kūkas blakus esošajā kafejnīcā. Respektīvi, nenopelnot latu vai divus par ieeju, ir iespējams nopelnīt ar citiem pakalpojumiem. Tāpat ir patīkami, ka tukšās vietas hallē organizēti aizpilda gan "Liepājas metalurga" jaunie sportisti, gan vispārizglītojošo skolu audzēkņi. Bērni bieži vien ir atraisītāki par pieaugušajiem un savējos atbalsta emocionālāk.

Viens otrs Liepājas hokeja līdzjutējs ar stāžu atceras, kā savulaik ledushallē pārtraukumos tika rīkoti dažādi konkursi skatītājiem, arī "Daugavas" stadionā futbola apmeklētājiem bija iespēja, pārspējot Viktoru Spoli vai Alekseju Krucu no 11 metru atzīmes, iegūt savā īpašumā futbola kreklu. Tie visi ir sīkumi, kas sporta pasākuma apmeklēšanu var padarīt par maziem svētkiem, pat ja spēle kādu iemeslu dēļ nav izdevusies.

Runājot par Latvijas hokeja čempionāta finālmačiem, cerēsim, ka svētkus saviem līdzjutējiem sarūpēs gan hokejisti, gan kluba darbinieki, gan arī paši skatītāji. Metalurgi jau sen ir pelnījuši atgūt pirms pieciem pavasariem zaudēto Latvijas čempionu titulu, un cerēsim, ka kopīgiem spēkiem tas šogad beidzot notiks.