Kurzemes Vārds

13:13 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Parakstīties vai neparakstīties?

Aizvadītajā nedēļā sākās oficiālā parakstu vākšana par grozījumiem Satversmē, kas dotu vēlētājiem tiesības rosināt Saeimas atlaišanu. Pirmajās dienās iedzīvotāju aktivitāte bija visai liela, turklāt parakstu vākšana turpināsies līdz 10.aprīlim. Portālā liepajniekiem.lv pagājušajā nedēļā jautājām: vai parakstīsieties par šādām pilsoņu tiesībām? Aptaujas rezultāti rāda, ka šī ierosinājuma atbalstītāju un noliedzēju skaits ir visai līdzīgs. Apstiprinoši uz jautājumu atbildēja 46 procenti lasītāju, bet noliedzoši – 50 procentu, savukārt 4 procenti nav balsstiesīgi.

Es, protams, piedalīšos, bet cerība, ka savāks vajadzīgo skaitu parakstu, man nav. Latviešu tauta ir kūtra, bet tos resnos runčus gan vajadzētu patrenkāt, citādi viņu bezkaunības robeža pārsniedz visus rāmjus.

Kāda tam jēga? Tāpat jau viss ir izlemts mūsu vietā, kā jau vienmēr...

Ļoti slikti, ka mūsos valda tāds pesimisms. Tāpēc jau tādus aunus ir viegli vadīt. Pasaki, kāda jēga dzīvot – tāpat nomirsi.

Latvijas tauta, pietiek būt par piedēkli valdošai elitei, kurai nav nekādas morāles un atbildības par mums. Tie domā tik par savām savtīgām interesēm. Vai tiešām mēs, visi Latvijas pilsoņi, iedzīvotāji, esam morāli sagruvuši?

Hmm, ir daļēji taisnība. Mums nav izredžu nekādu, viss jau sen ir izdomāts, t.i., kā piķi nopelnīt. Sesks arī nekustas, ja viņam neko nepiedāvā. Tā diemžēl ir visā valstī.

Ja godīgi, tad tādus, kas domā līdzīgi 2. un 5. komentāram, gribas viegli pakratīt aiz pleciem (un ar galvu pret sienu arī viegli iesist), lai taču beidz šo savu stiliņu – nekas jau nemainīsies, jo tikai un vienīgi viņu vienaldzības pret savu vēlētāja un balsstiesīgā pilsoņa pienākumu dēļ mēs dzīvojām ar tādiem likumiem un valdību. Ja ir savs viedoklis, ej un izsaki to. Ja nav, nenīdi pa stūriem, presē, internetā.

Vajag, lai patrenktu tos resnvēderus, kam uz tautu nospļauties.

Te jau atkal izskatās, ka dažs nemaz nezina, par ko parakstās. Atlaidīs tos, bet ko liks vietā?

Kāpēc kādu tik ļoti uztrauc, kas būs vietā? Nav neaizvietojamu cilvēku. Un sliktāk jau nebūs, jo tālāk vairs nav kur.

Neaizmirstiet, ka visiem aizdzītajiem būs kompensācijas jāmaksā. Jaunām pirmstermiņa Saeimas vēlēšanām atkal lieku naudiņu vajadzēs utt. Apburtais loks.

Man ir tiesības, un es tās izmantošu!

Pēc tam negaudieties, cik slikti ir Latvijā, kāda inflācija, zemas algas, ja paši nevarat tik vien kā savu parakstu atstāt.