Kurzemes Vārds

12:05 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Jaunie erudīti izzina Liepāju

Liepājas Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar tirdzniecības centru "Ostmala" un A.Puškina 2.vidusskolu rīkoja 5. un 6.klašu skolēniem erudīcijas konkursu "Aso prātu cīņa", kas iekļaujas ciklā "Labākā erudītu skola Liepājā". Bērniem bija dots temats "Mana Liepāja", un viņiem bija jāapzina Liepājas tūrisma objekti, jāiegūst ziņas par iestādēm un uzņēmumiem, kuri atrodas Vecā ostmalā un pilsētas centrā. Mājās bija jāsagatavo materiāli par Kārli Zāli. Erudīcijas spēlē piedalījās 11 komandas no Centra pamatskolas, 2., 5.,6., 7., 8.,10., 11., 12., 15.vidusskolas. 1.vietu ieguva 8.vidusskolas 6.a klases komanda "Ezermalas eži", 2.vietu – 10.vidusskolas 6.a klases komanda "Ūdensburbuļi", 3.vietas ieguvēji ir Centra pamatskolas 5.klases komanda "Liepājas skartie". Laureātus apbalvoja ar BJC diplomiem un pateicībām un tirdzniecības centra "Ostmala" balvām.

Slimnīcā izmēģina jaunu palīgierīci
Kristīne Pastore

Liepājas Reģionālās slimnīcas Sociālajā nodaļā tiek izmēģināts moderns tehniskais palīglīdzeklis, kas paredzēts pacientiem ar dažādiem pašaprūpes deficītiem, lai viņus varētu pārvietot vertikālā stāvoklī. Nodaļā ar to strādās gan slimnīcas medicīniskais personāls, gan Liepājas Medicīnas koledžas studentes.

Lai pilnveidotu mācību procesu, pacientu pārvietošanas ierīci iegādājusies Liepājas Medicīnas koledža. Tas noticis Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātā projektā "Pilnvērtīga medicīniskās tehnoloģijas nodrošinājuma ietekme uz ārstniecības procesu" piešķirtajiem līdzekļiem, un sadarbībā ar slimnīcas Sociālo nodaļu iecerēts to pārbaudīt praktiskajā darbībā. Palīglīdzekļa cena ir 3 tūkstoši latu. Sociālās nodaļas virsmāsa Sanita Kalna skaidro, ka, izmantojot šo ierīci, tos pacientus, kuri paši nevar staigāt, var no sēdus stāvokļa gultā piecelt kājās un pārvietot no vienas vietas uz otru, piemēram, no gultas uz krēslu, aizvizināt līdz dušas telpai, vai līdz logam u.tml. Pacientam līdz ar to tiek nodrošinātas lielākas kustību iespējas, savukārt personālam šādā veidā mazinās fiziski smagais roku darbs. Ierīce darbojas ar automātiskās vadības pulti. No mugurpuses ap cilvēku tiek aplikta speciāla stiprinoša josta, ko nofiksē arī padusēs. Slimnieka kājas novieto uz stabilas pamatnes, apakšstilbus piefiksējot pie speciālām plātnēm. S.Kalna norāda, ka nodaļā izvērtēs, kā jūtas pacients, lietojot šo ierīci, – vai viņam ir ērti, vai kaut kas netraucē, vai nav sāpīgi. Tāpat arī to, cik ērta un parocīga šī ierīce ir personālam, jo arī Liepājas Reģionālā slimnīca ir iecerējusi iegādāties speciālos tehniskos palīglīdzekļus, kas atvieglotu medicīnas māsu un māsu palīgu smago darbu, pārvietojot pacientus.

Ar tramvaju un autobusu – par brīvu

Rīt, 18.martā, Liepājas 383.dzimšanas dienā pilsētas sabiedriskajā transportā pasažieri varēs braukt par velti, informēja sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks izdevis rīkojumu SIA "Liepājas tramvajs" un akciju sabiedrībai "Liepājas Autobusu parks" 18.martā nodrošināt iedzīvotāju bezmaksas pārvadājumus. Līdz ar to katram liepājniekam paveras plašākas iespējas apmeklēt svētku pasākumus. Dome no budžeta rezerves fonda bezmaksas braucienu kompensēšanai piešķīrusi nepieciešamos līdzekļus sabiedriskā transporta uzņēmumiem.