Kurzemes Vārds

10:21 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16., 17. martā

1928.
Jūrniecības departaments ievadījis sarunas ar Liepājas kara ostas darbnīcām par divu upju dzelzs prāmju būvi Juglas un Ventas padziļināšanas vajadzībām. Līgumu paredzēts noslēgt šajās dienās.

Pēc ilgas un smagas cīņas ar ledu ledlauzim "K.Valdemārs" izdevies nokļūt līdz Rīgai un ievest Rīgas ostā tvaikoņus "Kuldīga", "Ableserdam" un vēl dažus kuģus. Papildinājis gandrīz izbeigušos ogļu krājumus, ledlauzis ar vairākiem tvaikoņiem devās atkal jūrā.

1938.
Jo kupls mākslas cienītāju pulks ieradies Pilsētas muzejā uz akadēmiķa N.Bogdanova–Beļska izstādes atklāšanu. Tajā eksponētas 57 gleznas. Pēc pulksten 11 ļaužu izstāžu zālē ir tik daudz, kad tiem, kuri vēlējās gleznas apskatīt rūpīgāk, bija jāpaciešas, līdz pirmie skatītāji aiziet. Starp izstādes apmeklētājiem ir Kurzemes divīzijas komandieris ģenerālis O.Dankers, pilsētas galvas biedrs A.Ozoliņš. Bet izstādes centrā – pats gleznotājs – "nevarētu teikt, ka šim vīram aiz muguras jau 70 mūža gadi – stingrs un spēcīgs vēl viņa izskats un ražena viņa darba diena, ko rāda viņa izstādītie darbi".

1948.
LĻKJS Liepājas pilsētas komiteja kopā ar laikraksta "Komunists" redakciju pagājušā gada 28.jūnijā izsludināja jaunatnes literāro sacerējumu konkursu. "Šajās dienās konkursa žūrijas komisija sanāca uz sēdi, kur caurlūkoja 19 iesūtītos sacerējumus. Komisija atzina, ka ar pirmo un otro godalgu nav apbalvojams neviens sacerējums. Trešo godalgu saņem Mirdzas Osītes "Puskoka lēcējs". Bez tam žūrijas komisija kā veiksmīgus atzīmēja Alfrēda Krūkļa "Pavasara bezdelīgas", Tālivalža Brauna "Pie Maskavas" un Leona Rudzīša "Jauno dzīvi".