Kurzemes Vārds

06:27 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mednieki šauj, un plēsoņas krīt

Ja Reiņu mežā pilsētnieki tikai pašaudījās savas lustes dēļ, tad aizvadītās nedēļas nogali un jo īpaši brīvās dienas rajona mednieki izmantoja vilku medībām, un daudzviet tās bija ļoti sekmīgas.

Kā pastāstīja Liepājas virsmežzinis Viktors Šķērsts, liela vilku lenkšana šajās dienās notikusi Nīcas, Bārtas, Gramzdas, Priekules un Vaiņodes mežniecību apgaitās. Šo veiklo plēsoņu patlaban mūspuses mežos esot savairojies diezgan daudz un tāpēc, lai nerastos nelāgi starpgadījumi, izmantojot vēl nenokusušo sniegu, vilki esot jāmedī. Atkusnī sniegs gan sakrities, tomēr pēdas saskatīt varot pietiekami labi.

Nīcas pusē medībās piedalījušies seši pieredzējuši šāvēji, kas ar karodziņiem ielenkuši 120 hektārus lielu platību. Vispirms vilku ar trāpīgu šāvienu nāvīgi ievainojis pensionētais mežzinis Miķelis Pelīte, bet nedaudz vēlāk punktu šai asiņainajai darīšanai pielicis jaunais Nīcas mežzinis Ģirts Runnis.

Vēl lielākā platībā vilku uzturēšanās vietu bija iezīmējuši Bārtas mednieki, kurus komandēja mežzinis Miķelis Otaņķis. Tur trāpīgākais šāvējs šoreiz bija Raimonds Valdmanis, kas pieveica lielu vilku tēvu. Savukārt, lencot vilkus, lūsis ceļā bija patrāpījies Priekules mednieku kolektīva biedriem. To nogāza Ulda Krūzes raidītais šāviens.

Šķērsta kungs pastāstīja, ka piecu vilku baru bija ielenkuši arī mednieki Gramzdā, taču pelēčiem tur izdevies aiziet uz Vaiņodes mežiem. Arī tur aizvadītajās dienās notika medības, kurās krita divi vilki. Tomēr, kā redakcijai teica Vaiņodes mežzinis Sigurds Spinga, pēdas rādījušas, ka tie neesot bijuši gramzdenieki. Šos jau dienu iepriekš prasmīgi ar karodziņiem ielencis Būdiņu apgaitas mežsargs Mārtiņš Stankūns, kuram tad nu pienākoties galvenie nopelni un lauri, kaut gan trāpīgais šāvējs bijis Guntis Kabiņeckis, kurš nošāvis vienu un ievainojis otru vilku, ko piebeidzis Aigars Zemgals. Bet no kaimiņpagasta atnākušo vilku baru Vaiņodes rosīgie mednieki bija aizgājuši ielenkt vakar. Iespējams, ka, Spingas kunga vārdiem runājot, viņiem "kādu no tiem būs izdevies arī nokaut".

Pērn Vaiņodē nošauti četri vilki, aizpērn - vairāk nekā desmit, bet šim gadam punkts vēl nav pielikts, līdz martam pelēčus vēl mednieki mierā nelikšot, un sniegs to vajāšanai šajā rajona teritorijā esot pietiekami dziļš.