Kurzemes Vārds

09:09 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Vizīte Karlshamnā bija veiksmīga"

Sarmīte Pujēna

Tā par aizvadītās nedēļas braucienu uz Liepājas partnerpilsētu Karlshamnu Zviedrijā "Kurzemes Vārdam" izteicās domes Ārējo sakaru daļas vadītājs Gunārs Ansiņš. Bez Ansiņa kunga šajā braucienā piedalījās arī Liepājas mērs, SEZ un firmas "Terrabalt" vadītāji.

Ar zviedriem pārrunāti dažādi sadarbības jautājumi. Tūrisma jomā tāda varētu būt starp Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroju un radniecīgu biroju, kas darbojas Karlshamnas pašvaldības paspārnē. Zviedru priekšstats par Latviju ir visai ierobežots - galvenokārt tas saistās ar dažādām valsts mēroga problēmām un Latvijas nesakārtotību. Regulāra sadarbība tūrisma jomā daudzko varētu labot.

Otrs jautājums, ko apsprieda puses: kā aktivizēt prāmja satiksmi starp abām pilsētām. Apmeklējot zviedru margarīna un saldējuma ražotājus, panākta vienošanās par kravu plūsmas palielināšanu caur Liepājas ostu Krievijas virzienā. Nolemts arī kopīgi iesniegt projektu Eiropas savienībai par kravu plūsmas izpēti virzienā Zviedrija - Krievija. Apmeklējot Karlshamnas siltumražošanas uzņēmumu, radusies ideja pieteikt ES vēl otru projektu - par Liepājas siltumapgādes problēmām. Šajā sakarībā gan Liepājas pusei vispirms jāformulē savas vajadzības. G.Ansiņš atzīst, ka rosinoša bijusi arī saruna ar Karlshamnas firmu, kas pārdod jahtas un ieinteresēta jahtu tūrisma attīstībā - arī Liepājas virzienā. Liepājai atliek vienīgi sakārtot jahtu piestātnes un parūpēties par tūristu uzņemšanu.

Arī Uldis Sesks, kuram šī bija pirmā iepazišanās ar Karlshamnu, atzina, ka sadarbība ar šo zviedru pilsētu ir perspektīva, sevisķi tādēļ, ka tai ir liela pieredze Eiropas savienības naudas piesaistē. U.Sesks Stokholmā ticies arī ar Latvijas vēstnieku Jāni Dripi, kurš apsolījis marta sākumā būt Liepājā. Uz Liepāju pošas arī Karlshamnas uzņēmēji.