Kurzemes Vārds

09:20 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Divās dienās uguns paņem piecas dzīvības

Daiga Mikuļska

Pagājušās nedēļas nogalē traģēdija piemeklēja divas Ganību ielas 81./83. mājas 17 dzīvokļa īrnieces. Jaunākā, 1947.gadā dzimusī Svetlana V., gāja bojā no stipriem ķermeņa apdegumiem, bet otra sieviete, deviņdesmit divus gadus vecā Nadežda V., mira no saindēšanās ar tvana gāzi. Viņu vēl paspēja aizvest uz slimnīcas Reanimācijas nodaļu, bet tur veco sievieti ārsti vairs nevarēja glābt. Svetlana V. bijusi pirmās grupas invalīde, bet Nadežda V. vecuma un slimību dēļ vairs nav varējusi piecelties no gultas. Ugunsdzēsējus izsaukuši kaimiņi, jo daudzdzīvokļu mājā stipri sācis smirdēt pēc dūmiem. Kad atvēra dzīvokļa durvis, vienā no kodīgu dūmu pilnajām istabām ugunsdzēsēji ieraudzīja stipri apdegušu līķi. Gandrīz pilnībā bija sadedzis dīvāns. Visur mētājās dažādi atkritumi, vecas lupatas un papīri. Labi, ka uguns vēl nebija paspējusi izplatīties pa visām telpām. Ir aizdomas, ka ugunsnelaime radusies tādēļ, ka jaunākā sieviete gultā smēķējusi un aizmigusi ar degošu izsmēķi rokās.

Vakarrīt ugunsgrēka dūmos Kārļa ielā 5 bojā gāja trīs cilvēki. Viena no viņiem ir 1925.gadā dzimusī sieviete, kas mitinājās dzīvoklī virs izdegušā pirmā stāva mājokļa. Svētdienas vakarā nekas neliecināja par tuvojošos traģēdiju. Mājas pirmajā stāvā bija sarīkota līksma iedzeršana. Kā jau tādās reizēs pieņemts, netrūka ne ļergas, ne uzkožamo. Saimniece lika galdā labāko, ko vien bija spējusi sarūpēt. Jautrā kompānija sāka izklīst tikai ap četriem no rīta. Dzīvoklī palika tā saimniece un kāds vīrietis Ričs, kura personu policija vēl noskaidro. Kad abus pievārēja izdzertais alkohols un nogurums, viņi nolēma doties pie miera. Pirms aizmigšanas - vēl pasniedzās pēc cigaretēm un uzsmēķēja. Tā arī bija pēdējā cigarete abu mūžā, kas nenodzēsta nokrita uz guļamvietas un lēnām sāka gruzdēt. Gulētāji to vairs nemanīja, jo bija aizmiguši.

Taču, kad dūmi kļuva pārāk stipri un biezi, Ričs pēc apmēram divu stundu miega tomēr pamodās un paspēja no dzīvokļa izrāpot mājas kāpņu telpā. Sieviete bija pārāk saindējusies un nomira dzīvoklī. Pirms pulksten astoņiem no rīta izsauktie ugunsdzēsēji pirmo līķi atrada mājas kāpņu telpā netālu no ārdurvīm, kuras apmēram četrdesmit gadus vecais Ričs vairs nebija spējis atvērt, otro, sievietes līķi - istabā.

Bet, pārbaudot augšējo dzīvokli, tur bija vēl viens tvana gāzes upuris - 1925.gadā dzimusī sieviete. Viņa, acīmredzot mēģinot glābties no smacējošajiem dūmiem, piecēlusies no gultas un gribējusi atvērt logu, taču tvana gāze jau bija paspējusi izdarīt savu, un vecā sieviete nokrita. Visus mirušos aizveda uz morgu, kur konkrētos slēdzienus par nāves cēloņiem dos tiesu medicīnas eksperti.