Kurzemes Vārds

08:52 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AKTUĀLI

Piemineklis

Ja laukos saimnieka vizītkarte ir pagalms un pēc tā tīrības vērtē saimnieku kārtīgumu, tad pilsētā tāda vizītkarte ir ielas. Liepājas ielu stāvoklis laikam ir mūžības vērts temats, katrā ziņā tas būs cilājams tik ilgi, kamēr pilsētā radīsies īsts saimnieks, un nebūtu šo tematu lieki deldējis, ja drīz neapritētu gads, kopš pilsētas priekšgalā ir autobraucēju komanda, kas ar savu orientāciju vien garantēja ielas ne jau gluži kā pirmās formulas sacīkšu trases, bet tīras un kārtīgas gan. Un, kad rudenī pilsētas tēvi apliecināja, ka ar ielām viss kārtībā, varējām mierīgi nopūsties - tad nu beidzot.

Nedaudz gan mulsināja šāsziemas pirmais sniegs un sals, pēc kura ielas atgādināja nemūžam nekoptus lauku celiņus, taču - kam nu negadās. Bet ziema atgriezās, un kļuva bail iedomāties, ka steidzama palīdzība slimības, ugunsgrēka, aplaupīšanas un līdzīgos gadījumos nepieciešama cilvēkiem, kuri dzīvo Toma, F.Brīvzemnieka, K.Valdemāra, J.Janševska, Pasta, Avotu, Lāčplēša, Dārtas, Rīgas, Kroņu, Tirgus, Kaiju, Jelgavas, Kaļķu, Mālu, Ķieģeļu, Dārza, Priežu, Zāļu, Egļu, Ezera, K.Ukstiņa, Ozolu, Salmu, Bārtas, Šķēdes, Piltenes (un tā tālāk) ielās.

Ātrās palīdzības feldšere Daiga Zieda: "Tas taču notiek no gada gadā, cik ilgi par to var runāt. Protams, cik nav tādu gadījumu, kad mūsu automašīna netiek ne uz priekšu, ne atpakaļ. Labi vēl, ja izdodas pašu spēkiem izstumt." Liepājas Ugunsdzēsības un glābšanas brigādes komandieris Valentīns Bekmanis: "Tādu gadījumu nav bijis, kad līdz ugunsgrēka vietai netiekam, taču laiks gan paiet ilgāks." Municipālās policijas priekšnieks Aivars Prūsis: "Bieži gadījies, ka jāgaida kāds no malas, kas palīdz mūsu automašīnu izstumt. Tagad izlīdzamies tā: norīkojam līdzi vēl vienu policistu, lai tas līdzētu tikt laukā. Gluži kā bobslejā - stūmēju."

Ja slimnīcā var uzzināt to cilvēku skaitu, kuri uz slidenām ielām lauzuši locekļus, tad nekur nav reģistrēts to automašīnu skaits, kuras saīsinājušas savu mūžu, braucot pa jau nosauktajām un citām ielām.

Ir mainījušās pilsētas valdes un domes, ir mainījušās pat valsts iekārtas, taču nemainīgas kā piemineklis nesakoptībai ir un paliek Liepājas ielas ziemā.