Kurzemes Vārds

10:46 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Cietuma darbinieku notiesā par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu

Inga Liepiņa

Liepājas tiesā izskatīta 1966.gadā dzimušā Vladislava Kočkina krimināllieta. Viņu apsūdzēja par to, ka, būdams amatpersona, viņš mantkārīgos nolūkos ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli un pretēji dienesta interesēm neatļauti iegādājās, glabāja un realizēja narkotisko vielu, tā nodarot būtisku kaitējumu valsts interesēm. Tiesājamais Liepājas Izmeklēšanas cietumā bija inspektors kinologs, taču tas viņam neliedza rīkoties pretēji tām normatīvo aktu prasībām, kas reglamentē izmeklēšanas cietuma darbinieku dienestu. 1996.gada decembrī viņš iepazinies ar kādu izmeklēšanas laikā nenoskaidrotu Izmeklēšanas cietuma apcietināto. Šis cilvēks un Kočkins vienojās, ka pēdējais, saņemot atlīdzību, nepārbaudīs pienesumus, kurus apcietinātajiem nodod pienesumu pieņemšanas istabā. Saskaņā ar norunu policists no I.Vērša saņēma paciņu, kurā bija magoņu salmi. Tā ir aizliegta, sevišķi bīstama narkotiskā viela. Daļu salmu Kočkins ienesa cietumā un nodeva "savam" apcietinātajam. Otru daļu viņš glabāja automašīnā.

Tiesā Vladislavs savu vainu atzina pilnībā un teica, ka tā bijusi pirmā un vienīgā reize, kad viņš šādi rīkojies. Agrāk nav sodīts. No bijušās darbavietas - Izmeklēšanas cietuma saņemts negatīvs raksturojums. Esot sevi parādījis no sliktās puses, vairākkārt saņēmis brīdinājumus no administrācijas, ka nepilda savus tiešos pienākumus. Tiesa uzskatīja, ka viņam piemērojams brīvības atņemšanas sods, bet, ņemot vērā to, ka Kočkins agrāk nav tiesāts, izdarīto nožēlo un viņa apgādībā ir mazgadīgs bērns, sodu noteica nosacīti.

Vladislavam Kočkinam par galīgo sodu noteica brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar pārbaudes laiku uz trim gadiem. Kāda var būt morāle? Ar šo noziegumu tika nodarīts nopietns kaitējums valsts interesēm. Tie cilvēki, kuri atrodas apcietinājumā, ir izolēti no sabiedrības, lai maksimāli ierobežotu viņu iespējas izdarīt likumpārkāpumus. Par to ir parūpējusies valsts vara. Taču cietuma darbinieks, mantkārīgu nolūku vadīts, veicinājis narkomānijas izplatīšanos ieslodzījuma vietā. Un tas ir ļoti bīstami.