Kurzemes Vārds

10:07 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sācies cerību laiks

EDGARS LŪSĒNS

Šorīt visi tie, kas gaida Latvijas cerību piepildījuma sākšanos Nagano, miegu no acīm izberzēs pulksten sešos, lai ar satelīttelevīzijas palīdzību "Eurosport" kanālā sekotu sacensībām 20 km biatlonā, kur startēs arī latvieši Ilmārs Bricis, Jēkabs Nākums un Gundars Upenieks. Interesanti, ka viņpusokeāna iznākošais autoritatīvais preses izdevums "USA Today", savās prognozēs par favorītiem minot Krievijas, Vācijas un Baltkrievijas sportistus, aicina neaizmirst arī par latviešiem Nākumu un Brici, taču, domājams, lielākā daļa līdzjutēju būs gandarīta, ja kādam no mūsējiem būs izdevies iekļūt labāko desmitniekā.

Pēc vakar notikušajām sacensībām mūspusē pie televizora sēdētājiem atlika tikai grūtsirdīgi nopūsties, vērojot, kā pēc pirmajiem diviem braucieniem kamaniņu sportā sieviešu vieniniekos līdz desmitnieka slieksnim netiek ne Anna Orlova, ne Iluta Gaile, kas pagaidām ierindojušās attiecīgi 13. un 14. vietā, taču paliek cerība, ka šorīt Latvijas pārstāves spēs savus rezultātus uzlabot. Toties medaļu sadalīšanā diezin vai kāds spēs iejaukties Vācijas, Austrijas un ASV sportistu savstarpējo attiecību noskaidrošanā, jo sacensību tabulā vietas no pirmās līdz devītai aizņēmuši tikai un vienīgi šo valstu sportistes.

Ar baltu skaudību varējām vērot, kā līdz medaļām kopā ar Antonu Siharulidzi aizslido Jeļena Berežnaja, kas vēl Lillehammerē kopā ar Oļegu Šļahovu pārstāvēja Latviju. Jāpiebilst, ka tieši Jeļenai šai panākumā pienākas lauvas tiesa nopelnu, jo, kā atzīmējuši Krievijas laikraksta "Sport ekspress" daiļslidošanas eksperti, pēc partnera neveiksmīgā kritiena īsajā programmā tieši Berežnajas slidojums vēl ļāvis saglabāt pārim cerības uz medaļām un galu galā arī izcīnīt tās.

Vakar uzgavilēt varēja spēļu rīkotāji, jo attaisnojās uz pasaules rekorda īpašnieku Hirojasu Simidzu liktās cerības, kurš 500 m sprintā, labodams dienu iepriekš paša uzstādīto olimpisko rekordu, aiz sevis ar garu degunu atstāja četrus kanādiešus pēc kārtas.

Toties diezin vai kādu pārsteidza krievietes Larisas Lazutinas uzvara 5 km slēpošanā, kas viņai pirmajai ļāva kļūt par divu medaļu īpašnieci tieši Nagano. Krievijas slēpotājām tā bija trešā medaļa Spēles, un divas no tām ir zelta. Neizbrīnīs, ja viņām, tāpat kā iepriekšējās trijās olimpiskajās spēlēs, izdosies iegūt trīs zelta medaļas vai pat vairāk, tāpat kā atliek tikai gaidīt, vai lielvalsts sportistes spēs startēt tikpat labi kā 1988.gadā Kalgari, kad viņas kā PSRS komanda kopumā izcīnīja sešas godalgas. Latvijas sportistes Ināra Rudko un Anžela Brice samierinājās ar statistu lomu, palikdamas švakāko slēpotāju desmitniekā - 71. un 78. vietā.

Kaut hokeja turnīrā svarīgākie notikumi sāksies tikai piektdien, kad laukumā dosies vairākums NHL profesionāļu, pirmā sensācija notika jau vakar, kad Kazahstāna pusotru minūti pirms izšķirošā mača beigām aizcirta durvis uz finālturnīru pašpārliecinātajiem slovakiem, kas riskēja priekšsacīkstes spēlēt bez NHL profiem un palika aiz apmales. Savukārt trīs bijušo PSRS republiku (Krievija, Baltkrievija, Kazahstāna) iekļūšana planētas labāko vienību astoņniekā liecina, ka Rietumeiropa ne par velti bažījās par valstsvienību spēku samēru novirzīšanos Austrumeiropas virzienā.