Kurzemes Vārds

12:16 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Drīzāk ātrāk nekā vēlāk

SARMĪTE PUJĒNA

Vakar vakarā ar nelielu preses konferenci noslēdzās Kanādas vēstniecības pirmā sekretāra un komerckonsula Šona Boida un šīs vēstniecības darbinieka Zigmāra Brunava divu dienu vizīte Liepājā. Boida kunga interešu sfērā ir ne tikai Latvija, bet arī Lietuva un Igaunija, tāpēc četru savas darbības mēnešu laikā Latvijā šī ir tikai viņa pirmā vizīte Liepājā. Taču, iepzīstot pilsētas vadītājus, ostu, Karostu, tiekoties ar SEZ vadītājiem, augstskolu rektoriem, apskatot vairākus pilsētas rūpniecības uzņēmumus, bet jo sevišķi uzzinot par pilsētas kultūras dzīves daudzveidīgajām norisēm, Šons Boids ir nolēmis te atgriezties, cik drīz vien iespējams. Prognozējot nākamo viesošanās reizi Liepājā, Boida kungs izteicās, ka tas būšot "drīzāk ātrāk nekā vēlāk".

Nopietni runājot, vizīte Liepājā lielā mērā bija saistīta ar NATO Moderno zinātņu komitejas projektu, par kuru īpaši interesējas tieši NATO Kanādas pārstāvniecība. Domes Ārējo sakaru daļas vadītājs Gunārs Ansiņš izteicās, ka projekta precīzs nosaukums vēl nav formulēts, bet tas saistīts ar Liepājas SEZ attīstības plānu, un, izsakoties vienkārši, ar šī projekta starpniecību kanādieši (kāda Kanādas kompānija) ir gatava pamācīt Latvijas pusi, "kā labāk pārdot Karostu", nevis "atbraukt uz Liepāju un visu izdarīt mūsu vietā". Boida kungs atzina, ka šāda nostāja atbilst sadarbības politikai, kas pēdējo septiņu gadu laikā tiek realizēta starp Kanādu un Latviju.

Boida kungs paguva apmeklēt arī vairākus Liepājas rūpniecības uzņēmumus, jo viņa vizītes otrs nolūks bija pārliecināties, ko Liepāja var piedāvāt tām Kanādas kompānijām, kas ir gatavas ienākt ar savām investīcijām, kas grib šeit pirkt vai pārdot produkciju. Īpaši labu iespaidu uz Kanādas vēstniecības sekretāru bija atstājušas trīs "dinamiskas" dāmas, trīs Liepājas uzņēmumu vadītājas - L.Kaufelde, Z.Rusiņa un D.Pērkone. Boida kungs esot pārliecinājies - uzņēmējdarbības gars Liepājā ir dzīvs. Viņš arī atzinīgi vērtēja pilsētas vadītāju pūles dot zaļo gaismu biznesa un pilsētas attīstībai.