Kurzemes Vārds

10:53 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Zinātkārie iepazīst Lejaskurzemes etnogrāfiju

DAINA MEISTERE

Bērnu un jaunatnes centra Zinātkāro kluba kārtējais konkurss vakar norisinājās Vēstures un mākslas muzejā. Šajā, trešajā pēc kārtas, kopāsanākšanā sacentās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas astoto klašu komanda ar 6.vidusskolas astotajiem. Pirms tam visi skolēni kopā ar muzeja galveno speciālisti Uļu Gintneri bija iepazinušies ar Dienvidkurzemes etnogrāfijas ekspozīciju un citiem ar Kurzemes vēsturi saistītiem jautājumiem. Konkursam bija jāsagatavo arī mājasdarbs - jāuzraksta eseja par tēmu "Ko domā ekspozīcijā redzamā vecmāmiņa, pie bēru pūra sēžot".

Šāgada zinātkāro kluba konkursu tēma ir "Kurzeme". Un, kā pastāstīja Bērnu un jaunatnes centra metodiķe Dzidra Pinkule, konkursa dalībnieki savu novadu iepazīst visā tā daudzveidībā. Pirmais konkurss bija veltīts Kurzemes dabai. Pirms sēsties pie galda un atbildēt uz jautājumiem, bērni devās ekskursijā uz Papi, tikās ar ornitologiem, bet ģeogrāfiju iepazina, rīkojoties ar kartēm. Turpmākā programma paredz arī iepazīšanos ar Lejaskurzemes zvejniecību, turpināt sadarbību ar Vēstures un mākslas muzeju, šoreiz ar tā filiāli - Zvejniecības un kuģniecības muzeju. Jautājumu sagatavošanā un konkursa gaitā daudz palīdz arī Liepājas Pedagoģiskās augstskolas studenti. Katrā kārtā nosaka uzvarētāju, bet konkursa noslēgums paredzēts Vērgalē, kur notiks nometne, kuras laikā apkopos rezultātus un apbalvos labākos, gudrākos, erudītākos mūsu skolēnus.