Kurzemes Vārds

10:03 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

No mīnu noliktavas - uz mājām

Inga Liepiņa

Pret Dienvidu rajona Krasta bāzes rotas štāba vada grupas komandieri, virsdienesta dižmatrozi Valēriju Ļegostajevu krimināllietu ierosināja par to, ka viņš bija pārkāpis sardzes dienesta reglamenta noteikumus. Ļegostajevu tiesāja Liepājas tiesā.

Pagājušā gada 16. un 17. augustā tiesājamais bija norīkots par sardzes priekšnieku objektā, kam ir svarīga nozīme. Tās bija mīnu noliktavas. Taču 16.augustā ap pulksten pusseptiņiem vakarā Ļegostajevs patvaļīgi atstāja sardzi un devās uz savu dzīvesvietu Ģenerāļa Baloža ielā. Mājās viņš bija līdz pat rītam un sardzē atgriezās tikai pulksten pusastoņos. Taču - tur netika ielaists, jo jau bija atbrīvots no savu dienesta pienākumu pildīšanas.

Tiesas sēdē tiesājamais paskaidroja, ka todien pie viņa atbraukuši draugi un tie bijuši ar mašīnu. Palūdzis, lai aizved uz mājām, jo tieši tolaik viens pats mājās atradies dēls. Gribējis pārliecināties, vai ar viņu viss kārtībā. Savu vainu tiesājamais atzina, tāpat kā to, ka norīkojuma vietu atstājis patvaļīgi. Tiesas izmeklēšanas laikā Ļegostajevs teica, ka izdarīto ļoti nožēlo un dienests viņam ļoti daudz ko nozīmē. Viņš vēloties to turpināt un kļūdas turpmāk nepieļaušot.

Ņemot vērā visus apstākļus, tiesa uzskatīja par pierādītu to, ka V.Ļegostajevs, atrodoties sardzē un apsargājot munīcijas noliktavas, ir pārkāpis sardzes dienesta reglamenta noteikumus un šo noteikumu pielietošanai izdotās pavēles un rīkojumus. Viņu atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz deviņiem mēnešiem. Sodu noteica nosacīti un neizpildīs, ja gada laikā netiks izdarīts jauns noziegums.