Kurzemes Vārds

23:19 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Policijas hronika

Sargājiet sevi paši

Divi dzīvokļu īrnieki Liepājā, E.Tisē un Klaipēdas ielā, konstatējuši, ka viņu mājokļos pabijuši nevēlami ciemiņi. Tas noticis laikā no pulksten septiņiem līdz pieciem dienā, kad visi parasti ir savās darba vietās. Viens dzīvoklis atstāts neskarts, bet no otra pazudušas zeltlietas - gredzeni un ķēdīte ar kulonu. Uz aizdomu pamata aizturēti divi jaunieši. Policisti aicina pašus iedzīvotājus būt uzmanīgākiem un atsaucīgākiem. Sevišķi jau tos, kuri laikā, kad lielākā daļa strādājošo ir darbā, atrodas mājās un var sekot kaimiņos notiekošajam: neparastiem trokšņiem vai svešu cilvēku nevēlamai interesei par citu īrnieku durvīm.

Šautene un 39 patronas

Policijas darbinieki Gaviezes pagasta mājās "Dzirkstis" Aleksejam A. konfiscējuši mazkalibra šauteni un 39 patronas.

Šauj nedomādams

Piektdien pirms pulksten vieniem naktī patruļrotas policisti Liepājā, Kungu un Lielās ielas krustojumā, aizturēja 1960.gadā dzimušo Eduardu Z., kurš stiprā reibumā divas reizes bija izšāva ar gāzes pistoli. Šaujamo un piecas patronas konfiscēja. Viņu aizveda uz atskurbtuvi izgulēt dzērumu, bet, kad vīrietis bija nācis pie sajēgas, viņš paskaidroja, ka šāvis tikai tāpēc, ka bijis galīgi pārdzēries. Taču tas šādai rīcībai nav nekāds attaisnojums. Ierocis nav reģistrēts, un to Eduards Z. esot iegādājies pirms gadiem trim pašaizsardzībai. Ierosināta krimināllieta.

Pakārusies Karostas bunkuros

Karostas bunkuros atrasta pakārusies sešdesmit gadus vecā Ludmila P. Sieviete tur dzīvojusi kopā ar trim klaidoņiem. Ir aizdomas, ka pašnāvību viņa izdarījusi tādēļ, ka bijusi nedziedināmi slima un cietusi lielas sāpes.

Noslīkusi vannā

Kā policiju Liepājā informēja kāda Dunikas ielas 1.nama dzīvokļa iemītnieki, viņu vannā noslīkusi sieviete. Tā bija 1923.gadā dzimusī Aleksandra K. Viņa bija atnākusi pie paziņām nomazgāties.

Pazūd 420 kilogrami dārzeņu

Zādzība konstatēta Liepājā, Dārtas ielā 31. Tur, uzlaužot durvis, apzagta SIA "Santa" piederošā dārzeņu noliktava. Vitamīnu kārotāji aizveduši 420 kilogramus dažādu dārzeņu, bet patversmes iedzīvotājiem līdz ar to ēdienkarte būs krietni "plānāka".

Viltus meistars aiznes televizoru

Kādu brīdi mājās Liepājā, Zirņu ielā, viena pati bija palikusi četrus gadus veca meitenīte. To izmantojis manīgs zaglis. Viņš pateicis, ka esot televizoru meistars, un tādēļ bērns vīrieti ielaidis dzīvoklī. "Meistars" paņēmis televizoru "Philips" un aizgājis. Kad pārnākuši vecāki, viņiem vienīgi atlicis konstatēt, ka manta vairāk nekā simts latu vērtībā ir pazudusi.

Apzog metāluzpirkšanas punktu

Liepājā, Cukura ielā 28, svētdien pazuduši trīs skābekļa reduktori, divi metināšanas aparāti, divi propāna reduktori un 12,5 metri dubultās pievadcaurules. Kopējie zaudējumi - 170 latu.

Iekāroja zilu "Deltu"

Lai tiktu pie mopēda "Delta" zilā krāsā, zagļi uzlauzuši garāžas durvis Liepājā, K.Ūliha ielā 25.

Nosmacis dūmos

Svētdien Liepājā, Mālu ielā 14, izcēlies ugunsgrēks. Dzīvoklī, kur dzīvoja 1954.gadā dzimušais Sergejs M. bieži notikušas iedzeršanas. Arī aizvadītajās brīvdienās, taču šoreiz iznākums ir visai bēdīgs - vīrietis ugunsgrēka dūmos nosmacis.

Gribēja par velti uzdzīvot

Pagājušās nedēļas nogalē viesnīcas "Amrita" bārā policija aizturēja divus jauniešus, kuri bija pamatīgi ieturējušies, bet maksāt atteicās. Viens no ēdējiem paskaidroja, ka viņš, lūk, vispār esot ieradies no Vācijas un tukšā kredītkarte līdzi esot gadījusies pilnīgi nejauši. Pēc naudas uz Grobiņu atļāva aizbraukt jaunākajam puisim. Tajā pašā laikā zvanīja no viesnīcas "Feja" restorāna un izrādījās, ka abi brašie jaunekļi ēduši arī tur. Tāpat neesot gribējuši maksāt. Kamēr viens it kā gājis pēc naudas, ķīlai atstātais "vācietis" mēģinājis aizbēgt pa tualetes logu, bet notverts. Viens no puišiem bija 1983.gadā dzimušais un Toma ielā 35 dzīvojošais Mārtiņš G. Bet "vācietis" - Grobiņas iedzīvotājs, 1979.gadā dzimušais Dāvids P. Viņa mājas adrese ir Celtnieku iela 34. No atnestajiem 50 latiem "Amritas" bārā pusdienotāji atstāja divdesmit sešus, bet "Fejai" palika vēl pāris latus parādā.

Paši zaga, taisīja un pārdeva

Gada sākumā zādzību konstatēja akciju sabiedrības "Kurzemes atslēgas" angārā Aizputē, Kalvenes ielā 27. Bija nozagta rūpnīcas gatavā produkcija. Izmeklējot šo lietu, policija atklāja pavisam citu noziegumu. Izrādījās, ka jau kopš pagājušā gada jūlija seši rūpnīcas strādnieki nelikumīgi no ir ņēmuši produkciju un detaļas. Atslēgas viņi mājās brīvajos brīžos samontēja un pārdeva uzpircējam no Saldus. Tas savukārt tās vedis pārdot uz Lietuvu. Rūpnīcas vadītājiem bijušas aizdomas par detaļu pazušanu, bet strādnieku uzņēmumā ir krietni daudz, un vainīgos nebija viegli atklāt. Tagad nelikumīgais bizness pārtraukts. Visi seši "aktīvisti" ir atlaisti, un par zādzību ierosināta krimināllieta.

Ceļu policijas hronika

Sestdien un svētdien Liepājā notikušas četras autoavārijas. Sestdien, braucot pa Krūmu ielu un izdarot kreiso pagriezienu, sadursmi izraisīja automašīnas "Nissan Primera" (DD 966) vadītājs. Notika sadursme ar "Opel Ascona" (CL 9622). Taču arī šīs automašīnas vadītājs nebija ievērojis satiksmes noteikumus, jo brauca ar ātrumu, kas bija daudz lielāks par atļauto. Opeļa pasažiere guva traumas un tika ievietota slimnīcā.

Vēl sestdien avārija reģistrēta Liepājas un Klaipēdas šosejas 19.kilometrā. "Ford Eskort" ( BR 1107) vadītājs, uzsākot apdzīšanas manevru, nebija pārliecinājies par drošību un izraisīja avāriju ar apdzenamo "Audi 100" (BJ 3108). Šī automašīna iebrauca grāvī.

Svētdien nelaimīga diena bija kādam lietuviešu šoferim, kurš, braucot ar savu "Hyndai" (DVT 113), pie Dzintara ielas 77.mājas iebrauca ūdens izskalotā prāvā bedrē.

"Audi 100" (CB 6047) vadītājs Rīgas un Liepājas šosejas 179.kilomerā uzbraucis gājējam. Šis cilvēks, nepārliecinoties par savu drošību, pēkšņi bija izgājis uz ceļa. Viņam konstatētas dažādas traumas.