Kurzemes Vārds

15:22 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

GROBIŅĀ

Izsole palīdz noskaidrot tirgus cenu

Pagājušajā nedēļā Liepājas Virsmežniecībā bija sarīkota izsole. Interesentiem piedāvāja nopirkt 28 cirsmas, kuru skaitā bija arī desmit kailcirtes.

Kā pastāstīja Liepājas virsmežzinis Viktors Šķērsts, līdzdalība bijusi pietiekami liela un ar rezultāti apmierinot. Ļoti labas priežu kailcirtes, kuru valsts noteiktā takse par kubikmetru esot 5-6 lati, uzņēmēji nopirkuši par 6-7 latiem dārgāk. Tas rādot, kāda šobrīd Latvijā ir īstā koksnes tirgus vērtība.

Labas cirsmas sev ieguvis Latvijas un Somijas kopuzņēmums "Silva", kas strādājot ļoti aktīvi un cērtot kokus gan saskaņā ar noslēgtiem ilgtermiņa līgumiem, gan nelaižot garām izdevību piedalīties izsolēs.

Arī zemnieku saimniecība "Kundenieki" Embūtē tikusi pie labas cirsmas. Un neesot žēl, ka cērtamu mežu saņem cilvēks, kurš specializējies koksnes pārstrādē, ir iekārtojis zāģētavu un domā par to, kā stumbru zaļās bagātības izmantot pēc iespējas lietderīgāk.

Šķērsta kungs uzskata, ka arī retināšanai, kas dod iespēju izstrādāt papīrmalku, izsole nosaka patieso cenu, jo valsts takse ir samērā zema. Turklāt papīrmalkas sagatavošana paver labas perspektīvas individuālajam darbam, kas bez šaubām tūlīt labi atbalsojas nodokļu maksājumos.