Kurzemes Vārds

15:54 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

KALVENĒ

Par katru nošauto vilku piemaksās vēl 50 latus

Pagasta padomes kārtējā sēde bija jautājumiem un lēmumiem ražīga. Pats būtiskākais un arī skumjākais atzinums ir tas, ka valdības pašreizējās politikas rezultātā, pēc deputātu aprēķiniem, pagasta kasē šogad var izveidoties vairāk nekā 33 tūkstošus latu liels deficīts.

Tādēļ arī Pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Dēlands piektdien nosūtīja atklātu vēstuli Saeimas priekšsēdētājam Alfrēdam Čepānim, kurā šajā sakarībā uzdoti vairāki jautājumi. Vēstuli publicējām "Kurzemes Vārda" piektdienas numurā.

Diskusijas izvērtās par nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas kārtību. Deputāti nolēma, ka nodoklis iedzīvotājiem jāsāk maksāt no brīža, kad Valsts zemes dienesta mērnieks ierādījis zemi.

Deputāti apsprieda Kalvenes skolas fasādei nepieciešamo remontu. Lai rastu līdzekļus, nolemts izpētīt kredītiespējas.

Lemjot par ārstēšanās maksu iedzīvotājiem Kalvenes doktorātā, deputāti bija labvēlīgi noskaņoti pret sirdzējiem, un tā būs pieņemama.

Pagasta padome pagarināja līgumu par telpu (140 kvadrātmetru platībā) nomu ar "Lattelekom", kā arī neliedza telpas kantorim lauksaimniecības firmai.

Pēc mežniecības ieteikuma Kalvenes pašvaldības deputāti nolēma pie 75 latiem, ko valsts maksā par katru nošauto vilku, veiksmīgos medniekus prēmēt vēl papildus ar 50 latiem. Tiesa, tas attieksies tikai uz organizētām vilku medībām.

Kā visai amizantu gadījumu var minēt, ka par pagasta līdzekļiem iegādāto sniega tīrīšanas iekārtu jeb, vienkāršāk sakot, sniega pūtēju nevar iemēģināt darbā. Patīkami, ka šāds agregāts tagad ir, bet līdz ar tā iegādi uzreiz pazuda arī sniegs.