Kurzemes Vārds

15:08 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Tas raibais "Deju kaleidoskops"

Bērnu un jaunatnes centrs turpina savu tradīciju - rīkot netradicionālo deju konkursu "Deju kaleidoskops", kas iegūst aizvien lielāku jauno dejotāju atsaucību. Jo tā ir iespēja gan sevi parādīt, gan samērot savu soli ar citu dejošanas manieri. Šoreiz konkursā piedalījās 22 grupas no skolām, arī ārpusskolu iestādēm. Priekšnesumus vērtēja žūrija, kurā bija aerobikas speciālistes Marina Zuntnere un Valentīna Bokuma, tautisko deju pazinējas Lilija Berga un Inga Papirte, arī Bērnu un jaunatnes centra pārstāve Linda Tiļuga. Katrā vecuma grupā noteica trīs labākās dejas, bet balvu bija daudz vairāk, jo atzīmēja arī simpātiskākās uzstāšanās. "Deju kaleidoskopa" laureātiem būs iespēja startēt gan bērnu aerobikas, gan Latvijas netradicionālo deju festivālā.

Vakar beidzās Krievu drāmas teātra viesizrādes

Ar labiem panākumiem aizvadītās nedēļas nogalē trīs dienas Liepājas teātra telpās viesojās Rīgas Krievu drāmas teātris, kas mūsu pilsētu savos viesizrāžu maršrutos nebija iekļāvis pāris gadu. Visvairāk izpārdotā bija sestdienas vakara izrāde "Neaizsniedzamā", bet arī pārējās izrādes, pēc mūsu teātra administratoru vērtējuma, bija labi apmeklētas. Krievu drāmas teātris Liepājā rādīja trīs režisora Semjona Loseva iestudējumus - Somerseta Moema "Neaizsniedzamā", Viljama Gibsona "Kas brīnumu rada", bet mazajiem skatītājiem teātris piedāvāja Andersena pasakas "Princese uz zirņa" variantu.

Apstiprināts Vides aizsardzības speciālā fonda nolikums

Saskaņā ar nolikumu par šā fonda līdzekļu veidošanos un saistībām atbildīga ir Pilsētas dome, bet priekšlikumus par to izlietošanu sniedz Vides aizsardzības speciālā fonda padome. Fonda mērķis ir veicināt pilsētas vides problēmu risināšanu, finansējot atsevišķus vides aizsardzības projektus, stimulējot dažādus vides aizsardzības pasākumus, sniedzot finansiālu atbalstu juridiskām un fiziskām personām, kas veicina pilsētas vides problēmu risināšanu. Fonds veidojas no dabas resursu nodokļa, suņu turēšanas nodevas, maksas par koku atjaunošanu un rūpnieciskās zvejas tiesību nomas maksas. Fonda līdzekļus var papildināt ar ziedojumiem un dāvinājumiem.

Nodod privatizācijai, svītro no saraksta

Ar domes lēmumu Dzīvojamo māju privatizācijas komisijai uzdots likuma noteiktajā kārtībā sākt vairāku dzīvojamo māju privatizāciju. Šoreiz kārta pienākusi namiem K.Valdemāra ielā 9, K.Ūliha ielā 60, Jelgavas ielā 25, J.Janševska ielā 7/9 - Alejas ielā 24, J.Raiņa ielā 4 - Kroņu ielā 23, Zivju ielā 5 - Kungu ielā 11, kā arī 3/4 domājamās daļas F.Grīniņa ielā 6 - Tosmares ielā 8. Lai rastu iespēju līdz privatizācijas procesa beigām vēl bez maksas piešķirt tukšos dzīvokļus (kopumā 27), no privatizācijai nododamo māju saraksta svītroti nami Krūmu ielā 30, Sakņu ielā 2, 4, 12, 16, O.Kalpaka ielā 90, Šķēdes ielā 3, 5, 7, 11, 13, 15, 17, 19.

Klāt Austras dienas

Kā tuvojas pavasaris, tā klāt arī Austras dienas - Austras Pumpures un viņas daudzo dziedošo un muzicējošo "bērnu" koncerti Rīgā. Šis gads ir īpašs, jo Austra Pumpure novembrī atzīmēs sava dziedošā mūža 70.jubileju. Šonedēļ Austras dienu ietvaros paredzēti divi koncerti koncertzālē "Ave sol". Ceturtdien Imanta Kalniņa dziesmas dziedās pati Austra, bet piektdienas vakarā dziedās un spēlēs Austras bērni.

Čevers pārceļ vizīti

Pagājušās nedēļas pēdējā darba dienā visi iekšlietu ministram pakļautie dienesti Liepājas pusē bija gatavi sagaidīt Ziedoni Čeveru, lai izrādītu gan robežkontroles punktu, gan valsts policijas darbu, gan apstākļus Izmeklēšanas cietumā. Taču svarīga valdības sēde liedza ministram piektdien apmeklēt mūsu pilsētu. Savu vizīti Ziedonis Čevers pārcēlis uz šo nedēļu un Liepājā plāno ierasties trešdien.

Pēc "Zaļā sniega" - "Zaļais ledus"

Starp kuģiem, kas iebrauc mūsostā, ar sakoptību izceļas ar Norvēģijas karogu peldošie. Visbiežāk tie piestāj pie SIA "Piemare" piestātnēm, jo atved zivis. Arī šajās dienās tāds skaistulis tur aplūkojams. Tas ir "Green ice", kas tulkojumā nozīmē "Zaļais ledus". Šis kuģis mūsu ostu apmeklē pirmoreiz un ir atvedis 530 tonnas saldētu zivju, ko pārkrauj vagonos tranzītam uz Krievzemi. Taču vairākkārt pie "Piemares" steķiem jau redzams šīs pašas norvēģu kompānijas kuģis "Green snow" , proti, "Zaļais sniegs". Te jāpiebilst, ka tik bieži zivju kuģi Liepāju sākuši apmeklēt jaunās saldētavas dēļ, ko uzcēla par firmas "Krasts invest" ieguldītajiem līdzekļiem. Dzird runājam, ka, panākumu spārnota, firma gatavojas celt vēl vienu saldētavu, taču, kā izteicās saldētavas vadītājs Kārlis Mertens, "Piemares" teritorijā tai pietrūkstot vietas. Kaut gan turpat blakus atrodas vecās saldētavas pussagruvušais korpuss, kas aizņem ostai vajadzīgu teritoriju.

TV "Dzintare" iegūst tiesības veidot reģionālos raidījumus Latvijas televīzijā

Nacionālā radio un televīzijas padome paziņojusi, ka tiesības Latvijas televīzijā veidot reģionālos raidījumus par Kurzemes aktualitātēm konkursa kārtībā ieguvusi TV "Dzintare". Konkursam no mūsu novada vēl bija pieteikusies Kurzemes TV un Ventspils TV. TV "Dzintare" direktore Simona Laiveniece "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka konkurss bijis ļoti nozīmīgs, jo no aprīļa liepājniekiem katru dienu LTV 2.kanālā būs atvēlētas 10 minūtes informācijai par Kurzemes novada aktualitātēm un 30 minūtes raidījumiem dalītajā LTV 2.kanālā, kur katra reģiona raidījumus pārraidīs attiecīgajā teritorijā. Tiesības izmantot šos raidlaikus "Dzintarei" būs vismaz līdz šā gada 31.decembrim, bet konkursa uzvarētājiem pirmie raidījumi ēterā jālaiž aprīļa sākumā. Protams, uzvara konkursā nav vis tikai morāls gandarījums, jo, lai veidotu raidījumus par mūsu valsts novadiem LTV 2.kanālā, no valsts budžeta atvēlēti 60 tūkstoši latu. TV "Dzintare" varētu pretendēt uz trešdaļu no šīs summas.

Uzkopj teritoriju

Pēdējās nedēļās namu pārvaldēs vajadzēja ierasties personām, kuras Sociālās palīdzības centrs nosūtījis, lai atstrādātu tām piešķirtos pabalstus komunālo pakalpojumu apmaksai. Dažādu iemeslu dēļ šis process ritēja gausi. Labi darbu organizēja "Karostas" namu pārvaldniece G.Korņilko. Uzņēmuma darbinieki paši apmeklēja tos, kuriem ir norīkojumi, un uzaicināja uz saviem objektiem. Tādēļ pēdējās dienās dažāda veida uzkopšanas darbos piedalījās 25 cilvēki. Atbrīvoti no drazām 14 piecstāvu namu pagrabi, uzkoptas vairākas ielas. Džafarova firma, kas nomā telpas Karostā, piešķīra transportu gružu izvešanai.

Iekasē 35 santīmus

Kāda Rīgas firma, kas rīko šovus ar vērtīgu mantu loterijām un dēvē sevi par "Pegasus Internacional", izsūta uzaicinājumus apmeklēt tās pasākumus, izmantojot adreses telefonu grāmatās, kurās nav norādīti dzīvokļu numuri. Šis apstāklis liek pasta darbiniekiem izmantot uzziņu biroja pakalpojumus. Viena šāda uzziņa maksā 35 santīmus. Tie jāmaksā adresātiem, saņemot nez no kurienes sūtītās vēstules. Sūdzības par to no pensionāriem saņemtas arī redakcijā. Varam ieteikt tikai vienu - atsacīties no vēstulēm ar 35 santīmu piemaksu.