Kurzemes Vārds

13:47 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rajona zemessargu bataljons atskatās uz pieciem gadiem

Vakar, 1.martā, apritēja pieci gadi kopš izveidoja Zemessardzes 47.Liepājas rajona bataljonu. Sestdien Grobiņā notika gan zemessargu parāde, gan svinīgais sarīkojums un jubilejas koncerts, gan balle.

Atjaunotās zemessardzes pirmsākumi ir 1991., 1992.gadā. Tad izveidoja 44.bataljonu, kurā bija apvienoti ap 800 vīru - Liepājas pilsētas un rajona zemessargu. 1992.gada beigās Liepājas Rajona padome ierosināja izveidot atsevišķu bataljonu, un 1993.gada februārī toreizējais Zemessardzes priekšnieks Anatolijs Gorbunovs izdeva pavēli par Liepājas rajona bataljona formēšanu. Tajā pašā gadā 47.bataljona centrs no Liepājas pārcēlās uz Grobiņu, kur joprojām rod mājvietu.

Zemessardzes 47.Liepājas rajona bataljona komandieris Ivars Helmšteins uzrunā ierindas un ārrindas zemessargiem teica, ka šajā laikā padarīts liels darbs. Rajonā normalizējies kriminogēnais stāvoklis. Tas ir arī zemessargu nopelns. Rajona zemessargi, veicot kopīgas operācijas, sadarbojušies ar policiju, robežsargiem, Valsts ieņēmumu dienestu, Reģionālo vides pārvaldi, arī ar Lietuvas zemessargiem. Skodas rotas komandieris mūsu zemesargiem bija atsūtījis sveicienu jubilejā. 47.bataljona komandieris nolasīja arī aizsardzības ministra Tālava Jundža apsveikumu.

Helmšteina kungs uzsvēra, ka joprojām liela uzmanība ir jāvelta zemessargu apmācībai - gan nodaļu komandieriem, gan pārējiem ierindniekiem un ārrindniekiem dažādu speciālitāšu jomās. Jāvelta uzmanība arī jaunatnes skološanai. Kā pozitīvu aspektu šajā darbā viņš minēja izveidoto militārās apmācības klasi Kazdangas Lauksaimniecības tehnikumā.

Pagājušajā gadā saņemti 22 izsaukumi par atrastajiem spridzekļiem un likvidēti ap 50 lādiņu.

Svinīgajā sarīkojumā klāt bija Zemessardzes štāba priekšnieka pienākumu izpildītājs majors Jānis Kauķis. Uzrunas teica arī Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvežleitnants Gaidis Ošenieks, Robežapsardzības Liepājas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Dzintars Čabovskis un citi. Savukārt pašvaldību varu, pasniedzot jubilejā dāvanas, pārstāvēja Rajona padomes priekšsēdētājs Modris Ekšteins, Grobiņas pilsētas mērs Jānis Neimanis, Aizputes domes priekšsēdētājs Pēteris Hanka.

Zemessargus sveica ar piemiņas medaļām un vērtīgām dāvanām, atzinības un pateicības rakstiem, daudziem piešķīra augstākas dienesta pakāpes.

Koncertā gaviļniekus priecēja Grobiņas vidusskolas zēnu koris, Kazdangas Lauksaimniecības tehnikuma puiši un Aizputes zemessargu rotas vīru vokālais ansamblis.