Kurzemes Vārds

15:53 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Lauma" nodrošina trešo vietu,

LPA paliek virslīgā

AIGARS ARMANOVS

Nedēļas nogalē ar mainīgām sekmēm divas spēles aizvadīja "Laumas" basketbola komanda. Sestdien "Lauma" ar 75:85 (32:45) zaudēja čempināta vicelīderēm "TTT/Rapa" basketbolistēm, bet dienu vēlāk liepājnieces ar 84:79 (50:37) pieveica Tukuma "Durbi".

Spēlē ar "TTT/Rapu" pirmās septiņas minūtes ritēja līdzīga cīņa, taču tad septiņus punktus pēc kārtas guva rīdzinieces. Puslaika beigās Rīgas komanda pārsvaru vēl nedaudz palielināja, un pēc divdesmit nospēlētajām minūtēm rezultāta tablo rādīja liepājniecēm nelabvēlīgo 32:45.

Otrā puslaika sākumā "TTT/Rapas" basketbolistes rezultāta starpību palielināja pat līdz divdesmit punktiem, taču tas, kā izrādījās, rīdziniecēm bija lielākais pārsvars šajā spēlē. "Lauma" pamazām rezultāta starpību samazināja, tomēr nebija pārliecības, ka liepājnieces varētu radikāli lauzt mača likteni sev labvēlīgā virzienā, jo "TTT/Rapa" droši kontrolēja spēles gaitu un ļoti rupjas kļūdas nepieļāva.

Cīņa pret "Durbi" pagāja ļoti ātrā tempā. Spēles sākums bija samērā līdzīgs, tomēr pirmā puslaika otrajā pusē "Lauma" savu nelielo pārsvaru rezultāta starpībā sāka palielināt, un, atpūtā ejot, rezultāts bija 50:37. Otrajā puslaikā tukumnieces neatlaidīgi sāka deldēt rezultāta starpību, līdz 13.minūtē pat izvirzījās vadībā - 67:66. Cīņas turpinājumā vadību pārņēma te viena, te otra komanda, tomēr spēles beigās nosvērtāk spēlēja Liepājas vienība un izcīnīja pelnītu uzvaru - 84:79.

Līdz ar šo panākumu "Lauma" otrajā posmā sev nodrošināja trešo vietu. Vēl nav zināms, kas būs liepājnieču pretinieces play-off jeb izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, taču tas noskaidrosies pēc pēdējām spēlēm, kas notiks šās nedēļas nogalē. "Laumai" pēdējā spēle savā laukumā jaaizvada sestdien ar Cēsu "B.O.S.S.".

Kamēr "Lauma" gatavojas izšķirošajām spēlēm par medaļām, tikmēr pēdējās divas cīņas ir aizvadījušas "LPA" basketbolistes. Vispirms tika piedzīvota sagrāve no "TTT Juniorēm" - 57:93 (31:46), bet svētdien Ventspilī izšķirošajā spēlē par palikšanu virslīgā, pēc neoficiālas informācijas, gūta uzvara - 77:72. Tas nozīmē, ka arī nākamsezon virslīgā spēlēs divas Liepājas komandas - "Lauma" un LPA.