Kurzemes Vārds

13:32 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Soli pirms padarītā izvērtēšanas

Liepāja savu dzimšanas dienu šogad lēmusi svinēt tā, kā tas Kurzemes kultūras galvaspilsētai pienākas, mēģinot pacelt organizatorisko varēšanu profesionāli augstākā līmenī, un šajos svētkos savu vietu, šķiet, neatgriezeniski ieņēmusi arī titulu "Gada liepājniece" un "Gada liepājnieks" piešķiršana.

Cilvēki, kas uz šo goda nosaukumu parasti pretendē, vienmēr nav popularitātes zenītā un sabiedrības uzmanības centrā, jo bieži vien darītāji atdevuši visus spēkus, profesionalitāti, mācēšanu un enerģiju savai idejai, tāpēc viņiem gluži vienkārši vairs nav ne spēka, ne vēlēšanās lielīties vai tīksmināties par paveikto, kaut arī tieši viņu darbs ļāvis Liepājai pacelties augstāk par provincialitātes lieveni. Tieši tāpēc Liepājas Latviešu biedrības nams, "Kurzemes Vārds" un Pilsētas dome aicina talkā arī visus liepājniekus, lai noteiktu tās dāmas un kungus, kuri būtu izvirzāmi šiem tituliem.

Šis goda nosaukums mēdz radīt domstarpības, tāpēc, domāju, nebūs lieki uzsvērt, ka tas nekādā gadījumā nav sacensības, konkursa vai popularitātes anketu rezultāts, bet gan - mūsu pilsētas izcilāko personību aizvadītā gada padarītā darba apkopojums, kuros par vienlīdz godināmiem un cienāmiem ir atzīstami visi seši liepājnieki, kas izvirzti šai nominācijai. Turklāt tituls nedod īpašas privilēģijas vai avansus turpmākajai darbībai - tas ir Liepājas paldies saviem čaklākajiem, izcilākajiem cilvēkiem.

Sarīkojuma rīkotāji var lepoties ar to, ka iepriekšējos piecus gadus, kad tika noteikti laureāti, vēl nekad nav dzirdētas sabiedrības pretenzijas par izvirzīto personību neatbilstību nominācijai. Taču gatavojamies respektēt to daudzo liepājnieku aicinājumus, kuri lūdz par izvirzītajiem kandidātiem pastāstīt vēl pirms tam, kad viņus skar prožektoru gaisma Liepājas dzimšanas dienas ielokā, tāpēc jau tuvākajās dienās piedāvāsim mūsu lasītājiem iepriekšējā gada izcilāko darbu veicēju paskaidrojošās vizītkartes. Laureātu sešniekam ieteiktas jau četrpadsmit kandidatūras, kas liek secināt, ka par atsaucības trūkumu sūdzēties nav iemesla, taču jūs vēl tikai šodien un rīt varat šo sarakstu papildināt, bet titula īpašniekus visi kopā varēsim sveikt 21.martā.