Kurzemes Vārds

19:00 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AIZPUTĒ

Nopelna titulus "Minimis un Minimisters Aizpute"

Sestdien kultūras namā "Kurzeme" pieci puiši un meitenes, dejojot, dziedot, demonstrējot dažādus tērpus, sacentās par tituliem "Minimis Aizpute 98" un "Minimisters Aizpute 98". Uzvarēja Zane Kārkliņa un Valdis Stieģelis.

Konkursu rīkoja trīs Aizputes vidusskolas meitenes - Inita Indrāne, Kristiāna Nelsone, Aija Petruka un aizputniece Laura Biteniece. Kā pastāstīja Aija Petruka, uz pirmo atlases kārtu atnākušas aptuveni divdesmit meitenes un astoņi puiši. Finālā tika Sandra Balode, Linda Čandare, Jana Ivanova, Zane Kārkliņa, Ginta Nikovska, Mārtiņš Ozols, Kaspars Štāls, Valdis Stieģelis, Toms Viļumsons, Mārtiņš Herbsts.

Finālisti gatavojās rūpīgi - divreiz nedēļā vidusskolnieču vadībā notika mēģinājumi. Sestdien konkursa noslēguma sarīkojumā puišiem un meitenēm bija jāpiedalās talantu konkursā un "Popielā", jādemonstrē no dažādiem materiāliem pašu darinātie avangarda tērpi un vakartērpi utt. Žūrija - pilsētas mākslinieks Imants Ozols, Aizputes vidusskolas 12.klases skolnieks Aivars Šmits, Pilsētas domes Izglītības un kultūras komitejas vadītāja Irēna Grundmane, Amatniecības skolas skolotāja Agita Bergmane, sporta deju skolotājs Gatis Sprūds, vidusskolas skolotāja Vineta Zīverte, Aizputes Patērētāju biedrības vadītājs Ilgonis Indrāns atzina, ka titulu "Minimis Aizpute 98" nopelnījusi Zane Kārkliņa, bet "Minimisters Aizpute 98" - Valdis Stieģelis.

Aptuveni mēnesi pirms konkursa noslēguma vietējā avīzē bija publicētas finālistu fotogrāfijas, lai par savu simpātiju varētu nobalsot ikviens aizputnieks. Apkopojot pirms fināla un konkursa noslēguma laikā skatītāju izpildītās anketas, tika noskaidrots, ka par "Minimis skatītāju simpātiju Aizpute 98" kļuvusi Linda Čandare, bet par "Minimisteru skatītāju simpātiju Aizpute 98" - Toms Viļumsons. "Minimis foto Aizpute 98" gods - Lindai Čandarei, "Minimisters foto Aizpute 98" - Kasparam Štālam, "Viceminimis" - Jana Ivanova, "Viceminimisters" - Toms Viļumsons.

Aija Petruka pastāstīja, ka vērtēt konkursantus bija solījis arī Juris Millers - "Minimis Latvija" organizētājs, taču viņš uz konkursu neieradās. Tādēļ konkursa rīkotājām pagaidām nav skaidrs, vai īstenosies mutiskā vienošanās ar Juri Milleru par to, ka šā konkursa uzvarētāji jūnijā varēs piedalīties konkursā "Minimis un Minimisters Latvija 98" finālā.

Konkursu Aizputē materiāli atbalstīja aptuveni divdesmit sponsori - Pilsētas dome, Liepājas Rajona patērētāju biedrību savienība, firma "Kurbads 2", akciju sabiedrība "Kurzemes atslēga 1" u.c.