Kurzemes Vārds

23:05 Trešdiena, 13. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Paceļot septiņu valstu karogus,

mūzikas svētki Liepājā ir sākušies

INDRA IMBOVICA

Paceļot septiņu valstu - Francijas, Izraēlas, Krievijas, Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas karogus, vakar vakarā teātrī svinīgi atklāja 6.starptautisko pianisma zvaigžņu festivālu "Liepāja 98". Šogad, kā nekad agrāk, šajos mūzikas svētkoss bija ieradušās vairākas prominentas personas: ministri, vēstnieki, pilsētu mēri... Tas liecina, ka festivāls pēc piecu gadu intensīva un mērķtiecīga darba kļuvis pazīstams ne tikai ārvalstīs, bet to beidzot ievērojuši arī Latvijā. Aizvadītajā sestdienā pat Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā no Nacionālās operas skatuves ar nelielu pašironiju izskanēja līdzīga doma - savus talantus vienīgi tad ieraugām, kad tie atzinību ieguvuši pasaulē.

Šodien koncertzālē Graudu ielā notiks pirmais klaviermūzikas solokoncerts, kurā uzstāsies tādi spoži pianisti kā Ieva Oša (Latvija), Rolands Pentinens (Zviedrija) un Staņislavs Igoļinskis (Krievija). Viens no šodien izcilākajiem krievu pianisma skolas pārstāvjiem, Sanktpēterburgas konservatorijas mācību spēks S.Igoļinskis Liepājā ieradās jau nedēļas nogalē un, kā redzams fotokorespondenta Andra Gertsona momentuzņēmumā, nekavējoties sēdās pie klavierēm. Droši vien daudzi klausītāji vēl šodien atceras Sanktpēterburgas pianistu Aleksandru Sandleru, kurš ceturtajā festivālā ar pirmo uzgājienu ieguva klausītāju nedalītas simpātijas, tādēļ ar nepacietību gaidām arī šodienas priekšnesumu.