Kurzemes Vārds

20:22 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sarakste ar lasītājiem

Pavisam vecas jaunās problēmas

kirils bobrovs

Pēdējā laikā lasītāji interesējās galvenokārt par izpilddirektoram A.Priedolam uzdotajiem jautājumiem nesen notikušajā telefonakcijā. Nākamajā dienā pēc akcijas mums piezvanīja A.Čulanova no Jūras ielas 3. Viņa lūdza pateikt paldies "Buras" namu pārvaldniecei Valdai Virbulei par iejūtību un uzmanību pret īrniekiem. Tas noteikti ir patīkami ne vien pašai Virbules kundzei, ja ikdienas rūpju steigā var izdarīt kaut ko labu cilvēkiem. Vēl jo vairāk tādēļ, ka visi namu pārvaldnieki jau pieraduši, ka šis amats savā būtībā ir nepateicīgs.

Uz dažiem jautājumiem Priedola kungs nepaguva atbildēt. Viena stunda un viena mūsu avīzes lappuse ir pārāk maz. "Vai Liepājā sāks risināt jautājumu par sociālajiem dzīvokļiem?" - "To jau dara, taču ar rezultātiem lepoties vēl nevaram. Viss atkarīgs no finansēm." "Daudzās Klaipēdas un Dzintara ielas mājās ārdurvis ir visai nepievilcīgas. Kam tās jānomaina - namu pārvaldei vai īrniekiem?" - "Protams, namu pārvaldei. Tādēļ jau arī palielināja īres maksu. Taču daudz kas atkarīgs arī no pašu īrnieku saudzīgas attieksmes." Pirms akcijas avīze brīdināja tās dalībniekus, ka šoreiz darbakārtībā būs dzīvokļu saimniecība. Bet daži tomēr bija tālu novirzījušies no tēmas: "Lai saņemtu nepilsoņa pasi, jāgaida pat veseli pieci mēneši. Kāpēc?" Gribu atgādināt, ka vienā no pēdējām šās rubrikas publikācijām mēs to jau pārrunājām. Šo jautājumu katrs var uzdot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pilsētas nodaļas darbiniekiem, apmeklējot šo iestādi. Tā ir valsts iestāde, kas nav pakļauta pašvaldībai, tādēļ dome nav tiesīga to ietekmēt vai iejaukties tās lietās.

"Cik ilgi Sv.Annas baznīcas draudze būs spiesta vākt gružus no laukumā iekārtotās autostāvvietas?" - "Tas nav jūsu pienākums. Par laukuma kopšanu atbild Ceļu pārvalde." Viens no avīzes lasītājiem interesējas, vai "Liepājas siltumam" un namu pārvaldei ir tiesības atvienot karsto ūdeni, ja par to ir samaksāts. Principā to nedrīkst darīt, taču situācija parasti nosaka vairāki faktori. Bet vai par apkuri samaksāts? "Liepājas siltumā" parasti spriež pēc kopējā parāda par pakalpojumiem. To varētu salīdzināt ar situāciju veikalā, kad pircējs palūdz kilogramu banānu un tikpat daudz burkānu, taču maksāt grib tikai par vienu no šiem diviem pirkumiem.

No Roņu ielas 7 vaicāja, kādēļ ik ceturksni palielinās maksa par komunālajiem pakalpojumiem, piemēram no 1,08 līdz 1,90 latiem? Pirms uzdot šādu jautājumu, vajadzēja paskatīties uz norēķinu grāmatiņas vāka, kur namu pārvalde ieraksta visas maksājumu izmaiņas. Tad varētu runāt konkrētāk: vai nu par ūdeni, vai ko citu. Un būtu skaidrs, kurā ceturksnī konkrēti "Bura" kaut ko mainījusi. Šādus jautājumus vislabāk uzdot īres maksas grāmatvedei vai pašai pārvaldniecei, taču droši varu apgalvot, ka nedz pagājušā gadā, nedz šogad ceturkšņa sākumā nekādu tarifu izmaiņu nebija. Iespējams, norēķinu grāmatiņa nodota labojumu izdarīšanai ar novēlošanos, tādēļ kārtējā mēneša maksājumiem varēja pieskaitīt starpību par iepriekšējiem. Iespējams, atklājies parāds par iepriekšējo laikposmu. Bet var gadīties, ka šī jautājuma būtība saistīta ar mājas kopējā ūdensskaitītāja vai elektroskaitītāja rādījumiem par koplietošanas telpu apgaismojumu. Neklātienē nav iespējams atbildēt uz šiem jautājumiem.

Daži zvanītāji apgalvoja, ka godprātīgi maksājot par apkuri, taču dzīvoklī neesot vajadzīgās temperatūras. Diemžēl bijuši gadījumi, kad īrnieki par to sūdzas redakcijai, neiepazīstinot ar apstākļiem nevienu citu. Ir noteikta šāda kārtība: ja dzīvoklī gaisa temperatūra neatbilst normai, par to jāziņo namu pārvaldei. Ja tās darbinieki nespēj noregulēt sistēmu, viņi lūdz palīdzību "Liepājas siltumam". Jebkurā gadījumā tiek rakstīts akts par maksājumu korekciju. Šādu kārtību ieviesa dome pēc saskaņošanas ar siltuma piegādātāju. To vajadzētu iegaumēt katram, varbūt noderēs.