Kurzemes Vārds

19:55 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

LIEPĀJAS Jaunumi

Aivars Jurkovskis Eiroreģiona prezidijā

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja par domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Jurkovska un Ārējo sakaru daļas vadītāja Gunāra Ansiņa došanos uz Malborku Polijā, kur bija plānots parakstīt Eiroreģiona "Jantar" dibināšanas dokumentus. Pēc atgriešanās no Polijas Aivars Jurkovskis informēja, ka dokuments ir parakstīts un Liepāja turpmāk būs viena no šīs Polijas, Lietuvas, Dānijas, Zviedrijas un Krievijas pilsētu savienības loceklēm. Mainīts tikai Eiroreģiona nosaukums, tas būs nevis "Jantar", kā bija fiksēts deklarācijā, ko dalībpilsētu pārstāvji parakstīja pirms gada, bet gan "Baltija". Aivars Jurkovskis arī ievēlēts jaundibinātās savienības prezidijā. Aprīlī dalībvalstu pārstāvji tiksies Polijas pilsētā Elblongā, lai runātu jau par konkrētiem sadarbības projektiem.

Piešķir Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu

Aizvadītā gada 13.maijā Ministru kabinets pieņēma noteikumus par Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku uzskaiti un apliecības un krūšu nozīmes izsniegšanu. Pilsētas dome pagājušās nedēļas sēdē nolēma piešķirt Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu bijušajiem pretošanās kustības "Kursa" dalībniekiem Visvaldim Vilkastem, Visvaldim Domam, Arnim Otrupam un Arnoldam Šternam, kā arī nacionālājiem partizāniem Birutai Rodovičai un Modrim Zihmanim.

Lielā mūzikas balva un Liepāja

Sestdien Nacionālajā operā Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā vairākas reizes izskanēja arī Liepājas vārds. Vispirms mūsu simfoniskajam orķestrim un tā galvenajam diriģentam Imantam Resnim, kurš ir 1995. gada Mūzikas balvas īpašnieks, bija uzticēts gods atskaņot 1997.gada Lielās mūzikas balvas ieguvēja komponista Imanta Kalniņa Ceturtās simfonijas vienu daļu. Gan svinīgās cermonijas vadītāji Andrejs Žagars un Guna Vanzoviča, gan pats komponists nepiemirsa atgādināt saviļņojošo simfonijas orģinālversijas atskaņojumu Latvijas valsts neatkarības svētkos Liepājas teātri un pēc tam Rīgā, Lielajā ģildē, arī to, ka šonedēļ Liepājā skanēs Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls. Lielās mūzikas balvas pasniegšanas vakarā Nacionālajā operā no Liepājas Pilsētas domes piedalījās priekšsēdētāja vietnieks Guntis Dambergs ar kundzi, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšniece Irēna Krūma.

"Durbe impex" veic teritorijas revīziju

Kā pastāstīja firmas "Durbe impex" izpilddirektors Imants Vismins, pašlaik pasaules tirgū pazeminājušās naftas produktu cenas, tāpēc to tranzīts caur uzņēmumu no austrumiem uz rietumiem ir sarucis un firma meklējot variantus un virzienus, kā dažādot savu darbību. Lai tas varētu notikt, jātiekot arī skaidrībā par teritoriju. 12 hektārus plašo joslu starp Pulvera ielu un Karostas kanālu "Durbe impex" nomā no Latvijas Jūras spēkiem. Šajā vietā no laika gala ir atradušās degvielas noliktavas un zemē ieraktas atšķirīga lieluma un veida tvertnes, ir arī dažnedažādi pārvadi un sistēmas. Liela daļa no visa tā atrodas avārijas stāvoklī, taču kaut ko iespējams atjaunot. Tāpēc pašlaik arī notiek revīzija, kurai jāsniedz priekšstats par saimniecību un tās iespējām.

Draudze cels katlumāju

Pilsētas dome Liepājas Vasarsvētku draudzei "Immanuēls" piešķīrusi zemes gabalu Kroņu ielā 2. Tas atrodas līdzās šīs draudzes lūgšanu namam un ir nepieciešams katlumājas celtniecībai.

"Kursas Laikā" kārtējā redaktora maiņa

Kopš Liepājas novada laikraksts "Kursas Laiks" kļuvis par akciju sabiedrības "Diena" meitasuzņēmumu, tajā pārmaiņas notiek tik dinamiski, ka tām tikko spēj izsekot pat tuvākie kaimiņi "Kurzemes Vārdā". Paplašinās un mainās ne tikai korespondentu loks un saimnieciskie darbinieki, bet reizē ar katra gadalaika maiņu - arī redaktori. Rudens tuvojās beigām, kad Frici Plostnieku redaktora amatā nomainīja šo pienākumu izpildītājs Leons Spinga, bet vakar savu pirmo darba dienu redaktora krēslā aizvadīja Aigars Štāls, kurš savulaik vadīja tautfrontiešu laikrakstu "Liepājas Vārds", bet pēdējos gados strādāja par laikraksta "Diena" korespondentu mūsu pilsētā un novadā.

Bezdarbnieku izklaidei

Grobiņas prāvesta iecirkņa Diakonijas centrā svētdien notika kārtējais Bezdarbnieku kluba pasākums. Šoreiz - izklaides tipa, garastāvokļa uzlabošanai. Galvenais vakara akcents - kluba viesa Kārļa Hartmaņa diapozitīvu demonstrējumi. Tie un Hartmaņa kunga stāstījums izvadāja klātesošos pa Kuršu kāpām, kuras šis kungs apceļojis ar velosipēdu. Lai arī klausītāju pulks šoreiz nebija visai kupls, visi, kas bija klāt, ar sarīkojumu bija apmierināti.

Apstiprināts tarifs

Septiņus namus Nākotnes ielā, kuri pieder dzīvokļu ekspluatācijas uzņēmumam "Vērnieks", ar siltumu apgādā Cukurfabrika. Pilsētas domes pēdējā sēdē apstiprināja apkures tarifus šo namu iedzīvotājiem. Maksa atbilst pilsētā pieņemtajam līmenim - 0,474 lati par vienu kopplatības kvadrātmetru mēnesī. Toties maksa par karsto ūdeni šajā rajonā ir nedaudz zemāka - 2,84 lati no cilvēka. Tarifi stāsies spēkā 1.aprīlī, taču to darbības termiņš diemžēl lēmumā nav norādīts.

Domas par dzīvokļu privatizāciju

Pilsētas domes Dzīvokļu komisija sarīkoja īpašu sēdi, lai dalītos domās par dzīvokļu privatizācijas problēmām un apkopotu attiecīgos priekšlikumus. Tas darīts pēc sociālo jautājumu komitejas deputātu iniciatīvas. No priekšlikumiem izrietēja, ka namu nodošana dzīvokļu pārņemšanai pēc iespējas drīzāk jāizplata no prestižā centra un Dienvidrietumu masīva visā pārējā pilsētas teritorijā, taču īpašai pieejai jābūt attiecībā uz namiem, kas atrodas neapmierinošā tehniskā kārtībā un jāparūpējas par municipālā sociālā dzīvokļu fonda izveidošanu. To visu varētu veicināt arī iedzīvotāju aptauja. Šonedēļ privatizācijas jautājumiem būs veltīta arī īpaša namu pārvaldnieku tikšanās.

Izveidota iniciatīvas grupa

Vairāk nekā trešdaļa dzīvokļu namā Graudu ielā 43 jau privatizēta un ir vēl gribētāji to darīt. Tādēļ svētdien notika īrnieku kopsapulce, kurā piedalījās aptuveni 40 cilvēki un kurā pirmo reizi Liepājā tika risināts jautājums par kopējās nama apsaimniekošanas biedrības izveidošanu. Sapulce bija vētraina un atklāja daudzas nesakritības, kuras var pārvarēt tikai pēc jaunās struktūras izveidošanas un tās oficiālās reģistrācijas. Droži vien tajā iekļaus arī personas, kas privatizējušas nama neapdzīvotās telpas. Sapulce ievēlēja iniciatīvas grupu četru cilvēku sastāvā, kuri sagatavos visu nepieciešamo biedrības juridiskajai noformēšanai.

Jelgavā uzvar "Crazy" un "Flintstonu" puišu deju grupas

Nedēļas nogalē Jelgavā notika Latvijas bērnu popgrupu un estrādes deju grupu festivāls - konkurss "Popskaņas". Tajā jaunākajā un vecākāja grupā kopumā piedalījās 33 popgrupas un 30 deju grupas. Panākumus konkursā guva akciju sabiedrības "Lauma" kluba puiši. Sagadījās tā, ka abas liepājnieku grupas dabūja cīnīties savā starpā par uzvarētāju lauriem. Iznākumā Ivara Laivinieka vadītie "Crazy " dejotāji (horeogrāfe A.Apine) ieguva pirmo vietu, bet Ainas Apines "Flintstoni" - otro vietu. "Laumas" pārstāvji ieguva balvu arī konkursā par savu vizītkarti. Festivāla noslēgumā notika "Cido" produkcijas degustācija.

"Popielas" konkursā panākumus

gūst 5. un 10. vidusskolas pārstāvji

Metalurgu kultūras pilī notika "Popielas" konkurss, kurā piedalījās deviņas grupas un individuālie izpildītāji. Žūrijā bija Valdis Skujiņš, Elita Balode (frizētava "Balbieris"), Agita Drulle, Elvis Grodums un Inese Egle. Priekšnesumi rādīja, ka pusaudžu vidū patlaban populāra ir grupa "Spice girls", tās priekšnesums 10.vidusskolas pārstāvju izpildījumā ieguva pirmo vietu un balvu - "Līvu" plakātu kopā ar augļiem, bet 5.vidusskola - otro vietu. Trešo vietu izcīnīja 5.vidusskolas audzēknes Madaras Petrovicas Dženeta Džeksone. Visi saņēma skaistus diplomus, saldumus un augļus.

Liepājas vokālistu konkursa

"Meklējam solistus" pirmās kārtas atlase

Pēc Metalurgu kultūras pils Kultūras sektora vadītājas Igetas Gaiķes iniciatīvas tika noslēgts līgums ar TV konkursa "Meklējam solistus" īpašnieci Ditu Torsteri, līdz ar to šāds konkurss notiks arī Liepājā. Svētdien notika konkursa atlases pirmā kārta, uz kuru bija pieteikušies 25 dalībnieki, bet ieradās 23, no tiem četri vīrieši. Kā jau tika iepriekš ziņots, šajā atlases kārtā konkursanti anonīmi, tikai ar savu kārtas numuru klavieru pavadījumā dziedāja vienu dziesmu, ko ierakstīja audiokasetē, kuru pēc tam izvērtēs žūrija. Lai atlase pusfinālam būtu vērtīgāka, nākamsvētdien, 8.martā, notiks vēl viena šāda kārta, uz kuru drošos un pārgalvīgos aicina pieteikties konkursa organizētāji.